Bolu'da tehlikeli gerilim: Bir öğrenci bıçaklandı

Bolu'da tehlikeli gerilim: Bir öğrenci bıçaklandı
Bolu'da tehlikeli gerilim: Bir öğrenci bıçaklandı
Bolu'da iki gündür Kürt oldukları için silahla tehdit edildiklerini açıklayan öğrencilerden Rıdvan İşler bir grubun bıçaklı saldırısı sonucu yaralandı.

Radikal.com.tr - Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde iki gündür devam ettiği belirtilen silahlı tehdit olayının ardından, Rıdvan İşler isimli öğrenci üniversite kampüsünden ayrılmak üzere bindiği otobüste ülkücü olduğu iddia edilen bir grubun bıçaklı saldırısına uğradı. DİHA'nın haberine göre, saldırının ardından otobüsten atılan İşler, arkadaşları tarafından Köroğlu Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Saldırı ile ilgili bilgi veren öğrenciler silahlı tehditlerin iki gündür devam ettiğini ve ardından da bugün arkadaşlarına bıçaklı saldırı gerçekleştiğini söyledi. Kampüs içerisinde gergin bir hava olduğunu belirten öğrenciler silahlı grupların saldırılarının devam edebileceğini ve can güvenliklerinin olmadığını söyledi.


  http://www.radikal.com.tr/116865711686578

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Doğru ! - cihatnhc

  Ben olayın fitillendiği anda ordaydım. Olay cuma akşamı halısahada maç sonunda çıktı. Ülkücünün biri arkadaşlardan birine omuz attı. Kavga çıktı bunlar hazırlıklıydı ellerinde demir ve tahta sopalarla bit tıp öğrencisinin kafasını yardılar. Yardıma koşanlara ise silah var yaklaşmayın diye tehdit ettiler.

  ... - noelon

  iktidardaki partinin özlediği, amaçladığı ortamlar bunlar... şiddet olacak, cehalet olacak ki seçimlerde oy alabilsin...!

  Boluda Irkçı saldırı... - siradanbirisi36

  Başlığın bu olması gerekirken hep aynı başlık ve ırkçılığı normalleştiren tutum. Bolu'da ırkçılar kürt olmaktan başka hiçbir suçu olmayan masum insanlara kinlerini kustular yazamıyormusunuz. Yeter artık, siyaha siyah, beyaza beyaz demeyi öğrenin. Irkçılık yapılarak masum insanlar tehdit ediliyorsa linç edilmeye çalışılıyorsa hatta birisi toplu taşıma aracında bıçaklanarak aşağıya atılıyorsa buna ırkçı saldırı denir sayın radikal editörleri.

  aynı şeyi kürtler yapsa.. - mesdi

  aynı şeyi kürt öğrenciler,ülkücülere yapsa polis ve medya ortalığı ayağa kaldırırdı'bölücü teröristler' diye..ama tabi ülkücülerin bu ülkede dokunmazlıkları olduğu için hiç şaşırmadım.

  kürt - kubilay22

  bir insana sırf kürt olduğu için neden baskı yapılsın, neden tehdit edilsin yahu? iyice araştırıldıktan sonra yapılsaydı keşke bu haber. duygu sömürüsü aracı olmaktan başka bir işe yaramıyor şu anki haliyle.

  Kürttür bir şey olmaz! - BENCE DE

  Bu ülkede, faşistler gücü kime yeterse, saldırıda bulunur. MHP'nin öncülük ettiği bu faşist grupların haddını aştığı biliniyor. MHP' otuz yıldır yaptıkları siyaset; Kürtlere hakaret etmek. Buna sesiz kalan, siyasi iktidarı ve ana muhalefet partisini kınıyorum.

  Dün gece de - anaximenes

  adı geçen saldırgan gruba mensup kişiler tarafından bir öğrenci evi kuşatılmış, evdekilere linç tehditleri yapılmıştı. Yaşadıklarını internet üzerinden duyuran öğrencilerin ne olduğunu bilmiyoruz. Bu gün yaşananlar Bolu'da çok tehlikeli bir atmosferin olduğunu gösteriyor. Bu tür olaylarda -ki geceki kuşatmada polislerin de olduğunu bildirmişlerdi- polisin tavrının pek parlak olmadığı biliniyor. Sonra isteseniz de başa dönemezsiniz..