Bolu'da terör protestosunda dernek binası ile bir işyeri tahrip edildi

Bolu'da terör protestosunda dernek binası ile bir işyeri tahrip edildi
Bolu'da terör protestosunda dernek binası ile bir işyeri tahrip edildi
Bolu'da teröre tepki eyleminde bir grup gösterici, Doğu ve Güneydoğu Yardımlaşma Dayanışma ve Kalkınma Derneği ile bir kebapçı dükkanına saldırarak zarar verdi.

RADİKAL-  Akşam saatlerinde kent merkezinde toplanan bir grup Türk bayrakları astıkları araçlarıyla "Ne mutlu Türk'üm diyene" ve "Şehitler ölmez vatan bölünmez" sloganları atarak tur attılar. Yaklaşık bir saat araçlarla tur atanlar daha sonra İzzet Baysal Caddesi'nde toplandı. Dün gece önünde slogan atılıp kapıları tekmelenen Doğu ve Güneydoğu Yardımlaşma Dayanışma ve Kalkınma Derneği'nin önüne gelen gruptan bazı kişiler, dernek binasına saldırdı.

Yaklaşık 100 kişinin saldırdığı dernekte büyük hasar meydana geldi. Olayın ardından yürüyüşe devam edenler bu kez Tabaklar Mahallesi Güzey Sokak üzerinde bulunan kebapçı dükkanına saldırdılar. İşyerinin camları kırılırken içeride bulunan masalar zarar gördü.

TEKBİRLERLE YÜRÜYÜŞ

İzzet Baysal Caddesi üzerinde yürüyüşlerine devam grup, tekbirler getirip Askerlik Şubesi Başkanlığı'nın önüne geldi. Kısa süre burada sloganlar atanlar Askerlik Şubesi'nin önünden ayrıldılar. Yaşanan olayların ardından polis ekipleri dernek binası önünde geniş güvenlik önlemi alırken Çevik Kuvvet ekipleri sokağa girişleri yasakladı. Polis ekipleri dernek binası ile işyerine saldıranları tespit etmek için soruşturma başlattı.

(DHA)