'Bolu'dan geçemezsin'

'Bolu'dan geçemezsin'
'Bolu'dan geçemezsin'
Hafta sonu tüm yurdu etkisi altına alacak olan soğuk ve yağış öncesi Bolu'da alarm verildi. Kar lastiği olmayan araçlar Bolu'dan geçemeyecek.

BOLU - ERZURUM/AA-DHA- Bolu Valisi İbrahim Özçimen hafta sonu beklenen yoğun kar yağışı öncesi İl Emniyet Müdürlüğü ile İl Jandarma Komutanlığı’na kar lastiği olmayan araçların Bolu’dan geçişlerine verilmemesi talimatı verdi.
Vali Özçimen kar lastiği olmayan araçların sürücülerine “Bolu’dan geçemezsin” diyerek servise yönlendireceklerini belirtti. Denetimler mart ayı sonuna kadar devam edecek. Tek çekerli TIR’ların da karlı havalarda zincirsiz geçişine izin verilmeyeceğini açıklayan Özçimen, şöyle konuştu: “Genelde tek çekerli TIR’lar yolu tıkıyor. Zinciri yoksa hiçbir tek çekerli TIR ilimizden geçemeyecek. Bizim trafiğimize en fazla zarar veren onlar, yolu kapatıyorlar. Otoyol çıkışlarında, D-100 Karayolu’nda ve Abant otoyol çıkışında denetimleri eksiksiz uygulayacağız. Düzce ile görüşeceğiz ve bu tür araçların Kaynaşlı’dan itibaren gönderilmemesini isteyeceğiz.”
Doğu buz kesti Doğu Anadolu ise buz kesti. Gece en düşük hava sıcaklığı eksi 26 dereceyle Erzurum ve Ağrı’da ölçüldü. Meteoroloji Erzurum Bölge Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, Sibirya yüksek basınç sisteminin etkisi altına giren Doğu Anadolu Bölgesi’nde soğuk hava etkisini sürdürüyor. Kent merkezlerinde işyeri, ev ve araçların camları buz tuttu, çatılarda boyu iki metreyi bulan buz sarkıtları oluştu.