'Bölüğü bombalarım' diye tehdit eden maskeli çocuk tecavüzcüsü yakalandı

Bursa'da yüzüne maske takarak korkuttuğu yaşı küçük çocuklara tecavüz ettiği iddia edilen ve kendisini arayan jandarmaya telefon açarak "Helikopter kiralayıp bölüğünüzü bombalarım" diye tehdit savuran 39 yaşındaki Aydın Yazar gözaltına alındı. Yazar'ın 2'si kız 5 çocuğa tecavüz ettiği öne sürüldü.

Merkez Gürsu İlçesi Jandarma Bölük Komutanlığı tarafından aralarında küçük yaştaki kız ve erkek çocuklara maske takıp tecavüz etmek dahil toplam 28 ayrı suçtan aranan Aydın Yazar, bir süre önce arandığını öğrenince ankesörlü telefondan aradığı jandarmaya, “Beni yakalayamazsınız. Siz benim kim olduğumu bilmiyorsunuz. Benimle sakın uğraşmayın. Param çok. Helikopter kiralayıp jandarma bölüğünü bombalarım” diye tehdit savurdu. Savcılıktan alınan izin ile takibini sürdüren jandarma, 46 ayrı suçtan sabıka kaydı bulunan Aydın Yazar’ın kurban bayramında merkez Yıldırım İlçesi Yiğitler Mahallesi’nde bulunan bir arkadaşını ziyarete gideceğini belirledi.

EKİPLER MAHALLEDE 3 GÜN NÖBET TUTTU
Yiğitler Mahallesi’nde üç gün üç gece nöbet tutan sivil ekipler, dün sahte plaka takılı otomobil ile arkadaşının yanına gelen üzerinde çok sayıda sahte nüfus cüzdanı, polis kimliği ve ehliyet bulunan Aydın Yazar’ı yakaladı. Aracında yapılan aramada çocuklara yaptığı tecavüz ve taciz olaylarında kullandığı korku filmlerinde de kullanılan maske ile ruhsatsız tabanca, 16 fişek, 3 sahte plaka ile ‘torpil’ veya ‘kız kaçıran’ diye bilinen marketlerde satılan patlayıcı ele geçirildi. Kullandığı otomobilin, 3 yıl önce Erdek’ten çalındığı anlaşılan zanlı gözaltına alındı. Yapılan sorgulamasında, annesini ve babasını tanıdığını söylediği çocukları otomobiline alıp, daha sonra maske takarak korkutup tecavüz ettiği, ardından da olayı kimseye anlatmamaları için kendilerini ölümle tehdit ettiği belirlendi.
Eşi 44 yaşındaki Nezahat Yazar ile oğlu 29 yaşındaki Fuat Yazar da, bir süre önce odun hırsızlığı yaparken yakalanıp tutuklanan Aydın Yazar, ‘Küçük yaştaki çocuklara tecavüz’, ‘Resmi evrakta sahtecilik’, ‘Yağma’ ve ‘Dolandırıcılık’ suçlarından çıkartıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine kondu.