Bolulular dışarıda sabahladı

Bolular deprem sonrası park ve bahçeleri doldururken Valilik'ten yapılan açıklamada can ve mal kaybının olmadığı belirtildi.

Bolu'da gece yaşanan 4.6 büyüklüğündeki deprem sonrasında vatandaşların büyük bir bölümü park ve bahçelerde sabahladı.
Bolu Valisi Mehmet Ali Türker, deprem sonrasında Bolu merkez ve ilçelerde herhangi bir can kaybı ve hasarın olmadığını belirterek, "Yaşanan deprem sonrasında bazı vatandaşlarımız panikle balkondan atlamışlar. Bunlardan birinin iki kolu kırık, diğerlerinde önemli bir şey yok" dedi. Türker, Bolu'nun bir deprem bölgesi olduğuna işaret ederek burada yaşayanların depreme alışarak panik yapmaması gerektiğini söyledi ve "Bu konuda herkesin soğukkanlı davranması lazım. Kamu görevlileri bu tür durumlarda paniğe kapılmadan görevlerini yapmalı" diye konuştu. Vali, şu an için kentte okulların tatil edilmesinin söz konusu olmadığını söyledi.

'Korkuyu atlatamadık'
Deprem sonrasında sabahın ilk ışıklarına kadar park ve bahçeleri dolduran vatandaşlar ise son 15 gün içinde yaşanan üç depremin kendilerini tedirgin ettiğini belirterek, "Bugüne kadar iki büyük deprem yaşadık. Buna rağmen deprem korkusunu üzerimizden atamadık" dediler. Deprem sonrasında korkudan yaşadığı apartmanın birinci katından atlayarak iki kolunu birden kıran Abant İzzet Baysal Üniversitesi İktisat Fakültesi öğrencisi Ezgİ Öztürk ilk defa deprem yaşadığını ifade ederek, "Deprem anında korkudan kendimi balkondan dışarı atmışım. Gözlerimi hastanede açtım" dedi. Kentte tatil için gelen İngiliz turistler de deprem sonrasında İzzet Baysal Caddesi'nde bulunan parkta sabahladı.