'Bomba şüphesi' var

Pendik'te önceki akşam meydana gelen patlamada, 'bomba ihtimali' değerlendiriliyor.
İki kişinin ölümü ve dört kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan patlamanın çöp konteynırına konan, 'A-4 tipi plastik patlayıcıdan' kaynaklandığı sanılıyor.

İSTANBUL - Pendik'te önceki akşam meydana gelen patlamada, 'bomba ihtimali' değerlendiriliyor.
İki kişinin ölümü ve dört kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan patlamanın çöp konteynırına konan, 'A-4 tipi plastik patlayıcıdan' kaynaklandığı sanılıyor.
Batı Mahallesi'ndeki İhsan Uygur Sokağı'nın başında bulunan çöp konteynırı önceki gece saat 00.15'te büyük bir gürültüyle patladı. Patlama sırasında sokaktan geçen araçtaki 50 yaşındaki Hatice Muslu ve 20 yaşındaki kızı Eda Muslu öldü. Aynı araçtaki Hatice Muslu'nun oğlu 26 yaşındaki Can Muslu ve Ümit Müftaki ile patlama sırasında kaldırımda bekleyen 80 yaşındaki Emine Ekşioğlu ve 15 yaşındaki torunu Seyit Ekşioğlu yaralandı.
Patlamadan sonra, Olay Yeri İnceleme, Bomba Uzman ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Ekipleri, delilleri balistik incelemeye aldı. Çöp konteynırına konulan bombanın A-4 tipi plastik patlayıcı olma ihtimali üzerinde duruluyor. Konteynır yanındaki Ada Düğün Salonu'nda gece 23.30'a kadar kına gecesi yapıldığı, patlamanın, sadece kadınların bulunduğu etkinlikten bir saat sonra meydana geldiği belirlendi. Patlamada kız kardeşi ve annesini yitiren Can Muslu, akşam çay içmek için dışarı çıktıklarını anlatırken, şunları söyledi: "Annem, Eda, arkadaşım Umut Müftaki ile birlikte bir çay bahçesine gittik. Geç saatlere kadar oturduk. Daha sonra dönmek için otomobille yola çıktık. Çiğdem Sokak'tan İhsan Uygur Caddesi'ne girerken, karşıdan bir otomobil geldi. Yol vermek için aracımı kenara çektim. Bu sırada büyük bir patlama sesi duydum. Arkaya baktığımda, annem ve Eda'nın kafalarının yana düştüğünü gördüm. Sonrasının hatırlamıyorum."
Patlamada yaralanan ve Çamlıca Ömür Hastanesi'nde ameliyata alınan Emine Ekşioğlu ise "Kına gecesine geldik, Torunumla birlikte kaldırımda, gelinimin aracı getirmesini bekliyorduk. Tam bu sırada büyük bir patlama oldu. Ben kendimi kaldırımda buldum. Yerde kadınlar bağırıyordu" dedi. Torun Sefer Ekşioğlu ise ayakta tedavi edildi.


    http://www.radikal.com.tr/7539207539200

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.