Bomba zanlısı beş kişi serbest

Kartal'daki Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Büyük Locası Derneği Yakacık Şubesi'ne yapılan bombalı saldırıya ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve DGM'ye sevk edilen beş kişi, dün serbest bırakıldı.

İSTANBUL - Kartal'daki Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Büyük Locası Derneği Yakacık Şubesi'ne yapılan bombalı saldırıya ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve DGM'ye sevk edilen beş kişi, dün serbest bırakıldı. Beş zanlı, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi'ndeki işlemleri tamamlandıktan sonra, DGM Başsavcılığı'na götürüldü. Beş zanlı, savcılık sorgularının ardından mahkemeye sevk edilmeden serbest bırakıldı. Sorgusu devam eden beş kişi hâlâ gözaltında.
Mason derneğine yönelik saldırıyla ilgili Konya'da yapılan operasyonlarda da 15 kişi gözaltına alındı.
Bir de tutuklama var
İstanbul'da 15 Kasım ve 20 Kasım tarihlerinde yapılan dört bombalı saldırıyla ilgili olarak da, gözaltına alınan 46 yaşındaki Ahmet Dikiciaşık, sevk edildiği DGM'de savcılık sorgusundan sonra dün 'yasadışı örgüte üye olmak' suçundan Nöbetçi 6 No'lu DGM Yedek Hâkimliği tarafından tutuklandı. Atatürk Havalimanı'nda Pakistan'a gitmek isterken gözaltına alındığı belirtilen Ahmet Dikiciaşık'ın ismi, daha önce tutuklanan bazı sanıkların ifadelerinde geçmişti.