"Bombacı DHKP-C'liler geldikleri ülkelere geri döndü"

"Bombacı DHKP-C'liler geldikleri ülkelere geri döndü"
"Bombacı DHKP-C'liler geldikleri ülkelere geri döndü"
AK Parti Genel Merkezi ve Adalet Bakanlığı'na eşzamanlı saldırı düzenleyen DHKP-C'lilerin eylem sonrası geldikleri ülkelere döndüğü iddia edildi.

Ankara 'da AK Parti Genel Merkezi ve Adalet Bakanlığı'na eşzamanlı saldırı düzenleyen DHKP-C 'lilerin eylem sonrası geldikleri ülkeler olan Suriye ve Yunanistan'a geri döndükleri iddia edildi.

Yeni Şafak gazetesinden Tahir Alperen’in haberine göre 19 Mart'ta Ak Parti binası ve Adalet Bakanlığı'na eşzamanlı saldırı düzenleyen DHKP-C'li militanlar Hasan Biber ve Muharrem Karataş, saldırının ardından izlerini kaybettirerek geldikleri yollardan kaçtılar.

İstihbarat birimleri, Ankara'da konaklamadıkları tespit edilen iki militandan Adalet Bakanlığı'na el bombası atan Hasan Biber'in Suriye'ye kaçmış olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.

AK Parti binasına lav silahıyla saldıran Muharrem Karataş'ın ise saldırının hemen ardından Eskişehir yolu istikametinden Ankara'dan ayrıldığı tespit edildi. Karataş'ın saldırı için Yunanistan'dan Ankara'ya geldiği güzergâhı kullanarak tekrar Yunanistan'a kaçtığı öğrenildi.