'Bombacı' toprağa verildi

'Bombacı' toprağa verildi
'Bombacı' toprağa verildi
ABD Büyükelçiliği'ne intihar saldırısı düzenleyen Ecevit Şanlı toprağa verildi. Baba Şanlı TAYAD'ın ziyaretini kabul etmedi.

ORDU - Ankara ’da ABD Büyükelçiliği’ne cuma günü gerçekleştirilen intihar saldırısında ölen DHKP-C’li 40 yaşındaki Ecevit Şanlı, dün Ordu’nun Gürgentepe ilçesi Akören Mahallesi’nde toprağa verildi. Ankara Keçiören Adli Tıp Kurumu’ndan ağabeyi tarafından alınan Şanlı’nın cenazesi, karayoluyla dün sabah Ordu’nun Gürgentepe ilçesine getirildi. Bu sırada güvenlik güçleri cenaze namazının kılındığı bölgede ve ilçe merkezinde geniş önlem aldı. Cenazeye Şanlı’nın ailesi ile yaklaşık 50 kişi katıldı. Cenazeyi takip etmek için ilçeye gitmek isteyen basın mensupları ile güvenlik önlemi için görevlendirilen jandarma ekipleri yolda tipiye yakalandı. Yolda kalan araçlar güçlükle kurtarıldı. Tutuklu ve Hükümlü Aileleri ile Dayanışma Derneği (TAYAD) üyeleri, Şanlı ailesiyle görüşüp çiçek vermek istedi. Ancak, baba Sadık Şanlı bunu kabul etmeyince TAYAD’lılar da mezara gidip şiir okudu. Polisle grup arasında kısa süreli tartışma da oldu.

Didem’den iyi haber

Bu arada patlamada yaralanan gazeteci Didem Tuncay’ın sağlık durumundaki iyileşmenin devam ettiği bildirildi. Ankara Numune Hastanesi Yöneticisi Prof. Dr. Nurullah Zengin, dün yaptığı açıklamada, Didem Tuncay’ın sağlık durumundaki iyileşmenin devam ettiğini, tedavi süreci ve gözündeki sorunla ilgili bugün kapsamlı bir değerlendirme yapılacağını söyledi. Zengin, “Mobilizasyonun ilk aşamasına başladık. Batında iyileşme sürüyor. Şu an iç kanama riski beklenmiyor. Yoğun bakım şartlarında ailesiyle görüşmeye devam ediyor” diye konuştu. Prof.Dr. Nurullah Zengin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’ın kendisini aradığını, Didem Tuncay’ın sağlık durumu hakkında bilgi aldığını da aktardı. Erdoğan, baba İsmail Tuncay ile de görüşerek geçmiş olsun dileklerini iletti. Soruşturma kapsamında gözaltına alınan üç kişi de ifadeden sonra serbest bırakıldı.