'Bombacılardan birinin kimliği tespit edildi' iddiası

'Bombacılardan birinin kimliği tespit edildi' iddiası
'Bombacılardan birinin kimliği tespit edildi' iddiası
Ankara'yı kana bulayan saldırıyı gerçekleştiren bir bombacının kimliğine ulaşıldığı öne sürüldü. İddiaya göre saldırıyı iki kişi gerçekleştirdi ve kadın saldırganın kimliği tespit edildi.

RADİKAL - Ankara’da 37 kişinin ölümü 100'ün üzerinde kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan saldırıyı gerçekleştiren kişinin, ilk bulgulara göre, üniversite öğrencisi S.Ç.D. olduğu iddia edildi. Sözcü gazetesinin haberine göre, olay yeri inceleme ekiplerinin yaptığı araştırmalar sonucu hurdaya dönen BMW marka bomba yüklü araçtan elde edilen ceset parçaları ve parmak izinden, S.Ç.D.’nin kimliğine ulaşıldı.

Emniyet yetkililerinin olaya el koyan Ankara Cumhuriyet Savcılığına ilettiği ilk bulgulara göre, bomba yüklü aracı kullanan ve olay yerinde ölen saldırganın, ”Büyük bir ihtimalle” üniversite öğrencisi S.Ç.D. olduğu belirtildi.

Olay yerinde yapılan incelemede S.Ç.D.'nin ismine ulaşılırken bir Emniyet yetkilisi ”Ön bulgular, saldırganın kimliğinin S.Ç.D. olduğunu gösteriyor. Bu bilgi kesine yakın, ancak inceleme devam ediyor” dedi.

Balıkesir Üniversitesi öğrencisi olan S.Ç.D.'nin, 4 kadın arkadaşı ile birlikte Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkemesinde, "PKK terör örgütü üyeliği ve propagandası" suçlamasıyla da yargılandığı belirtiliyor.

Bu arada Milliyet gazetesinde yer alan bir haberde ise olay yerinde yapılan incelemede bir parmak bulunduğu ve bu parmağın PKK’ya 2015’te Kars’tan katılan bir kadına ait olduğunun belirlendiği öne sürüldü. Yapılan incelemede, bu kadınla, bir erkeğin Ankara’da benzin alırken kameralarca görüntülendiği de anlaşıldı. İncelemeler sonunda saldırının beyaz renkte BMW 5.20 marka bir araçla gerçekleştirildiği anlaşıldı. Görüntüdeki aracın da bu olduğu ortaya çıktı. Aracın 25 gün önce Şanlıurfa’da galeriden alındığı ancak yeni ruhsat çıkartılmadığı anlaşıldı. Kadınla birlikte görülen erkeğin de intihar saldırısına katılmış olması ihtimali üzerinde duruluyor.

Canlı bomba olduğu iddia edilen kadının ailesi 'kayıp başvurusu' yapmış

Milletvekili Soluk'tan AA'ya ziyaret

Ankara'da kullanılan araç 10 Ocak'ta çalınmış

Saldırıda hayatını kaybeden Ozancan, gar patlamasında arkadaşını yitirmişti

'Terörle yaşamaya alışmamız gerekiyor' diyen Abdülkadir Selvi'ye tepki

Independent: Türkiye tehlikeli şekilde istikrarsızlaşıyor

Saldırıyı yapanlarla ilgili ilk bilgiler