Bombası elinde patladı

Bursa'da dün sabah saatlerinde metro istasyonunu hedef aldığı sanılan 27 yaşındaki Bülent Akçiçek, elindeki bombanın erken patlaması sonucu parçalanarak öldü.

BURSA - Bursa'da dün sabah saatlerinde metro istasyonunu hedef aldığı sanılan 27 yaşındaki Bülent Akçiçek, elindeki bombanın erken patlaması sonucu parçalanarak öldü. TEDAŞ Bursa İl Müdürlüğü önündeki otobüs durağının beş metre yakınında, dün sabah saat 06.15 sıralarında yürüyen bir kişinin elindeki poşette bulunan bomba büyük bir gürültüyle patladı. Patlama sırasında durakta kimsenin bulunmaması faciayı önledi.
Elinde bomba patlayan kişinin ceset parçaları 30-40 metre uzağa fırladı. El yapımı bombanın tahrip gücünü artırmak için yerleştirilen metal parçaları, yoldan geçen kamyonların kasalarına ve ağaçlara saplandı. Hedefin, metro istasyonu ya da polis merkezi olduğu sanılıyor.
Teröristin kimliği, üzerinde bulunan ve parçalanan sürücü belgesindeki rakamlar birleştirilerek ulaşılan seri numarasından tespit edildi. Akçiçek'in, İstanbul'da 61 kişinin ölümüne neden olan bombalı saldırıları gerçekleştiren Kaide bağlantılı 'Selef Grubu'na mensup olduğu ileri sürüldü. Akçiçek'in, bir yıl önce Kazakistan'a gittiği ve 6 ay önce Bursa'ya döndüğü belirlendi.


    http://www.radikal.com.tr/7563467563460

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.