Bor aklanacak, üç gün seks yok!

Bor aklanacak, üç gün seks yok!
Bor aklanacak, üç gün seks yok!

Petrol-İş?ten Gökdeniz: Borun kısırlık yapmadığını ispatlayacağız. FOTOĞRAF: HÜSEYİN FİLİZ / DHA

BALIKESİR - Avrupa Birliği’nin boru ‘kısırlık yapabilen’ maddeler arasına alması, ETİ Maden Genel Müdürlüğü’nün Bandırma’daki tesislerini karıştırdı. Petrol- İş Sendikası Bandırma Şubesi, iddianın asılsız olduğunu kanıtlamak için bilimsel çalışma başlatıyor. Çalışma için işçilere üç gün seks yasağı getirilmesi de gündemde.  

AB’ye tokat gibi yanıt
Petrol-İş Şube Başkanı Recep Gökdeniz AB’nin asıl amacının parlayan yıldız Eti Maden’in önünü kesmek olduğunu ileri sürdü: “Kurumumuz, AB’nin fareler üzerinde yaptığı çalışmayı, direkt işçi arkadaşlar üzerinde yapacak. 500 bin TL’ye mal olacak proje ile tartışmayı ortadan tamamen kaldıracağız. Eti Maden’in oluşturduğu bilimsel heyet, 100’ü bor ile iç içe olan 100’ü ise maden dışında çalışan 200 arkadaşımızdan kan, idrar ve sperm örneği alacak. Sperm örneklerinin alınacağı gün belirlenince arkadaşlara üç gün cinsel ilişkiye girmemelerini söyleyeceğiz. Arkadaşlar sonuçtan çok eminler. Bazıları, ‘Biz ceketimizi atsak çocuk olur’ diyerek espri yapıyorlar.”
Dünya borunun yüzde 70’ini Türkiye karşılıyor. Eti Maden’in Bandırma’daki tesisi ABD ve Çin gibi ülkelere yılda 550 milyon dolarlık asitborik ihraç ediyor. (dha)