Borçlu babalar, çocuklarına kıydı

Borçlu babalar, çocuklarına kıydı
Borçlu babalar, çocuklarına kıydı

Ankaralı kuyumcu Fikret Özbaşaran?ın, işleri bozulunca bunalıma girdiği öğrenildi.

İşleri bozulan kuyumcu eşini öldürdü, iki çocuğunu ağır yaraladı. Kredi kartı borcunu ödeyemeyen kahvehane sahibi, eşi ve iki çocuğunu öldürdü

ANKARA / İZMİR - Ekonomik kriz, dün Ankara ve İzmir’de iki aile dramına yol açtı. Ankara Keçiören’de cinnet getiren bir kuyumcu, eşini öldürdü. İki çocuğunu yaraladıktan sonra intihara teşebbüs eden kuyumcu hastaneye kaldırıldı. İzmir’de ise bir kahvehane sahibi, iki çocuğuna ve eşine kıydı.
Ankara polisinden alınan bilgiye göre, Keçiören Subayevleri Mahallesi Doru Sokak’ta oturan Fikret Özbaşaran, cinnet getirerek eşi Ayfer Özbaşaran’ı silahla vurarak öldürdü. Kuyumculuk yaptığı belirtilen Özbaşaran, daha sonra oğlu Atacan ve kızı Ödül Özbaşaran’ı da silahla ağır yaraladı. Özbaşaran, daha sonra kafasına ateş ederek intihar etmek istedi. İlköğretim okulu öğrencisi oldukları bildirilen Atacan ve Ödül Özbaşaran’ın okula gelmemesi üzerine eve giden bir öğretmen, Atacan ve Ödül Özbaşaran ile baba Özbaşaran’ı yaralı olarak buldu. Kuyumcu ve çocukları hastaneye kaldırıldı. Durumları ağır olan yaralıların tedavisinin sürüyor.
Aydınlıkevler’de kuyumculuk yaptığı bildirilen Fikret Özbaşaran’ın son zamanlarda işlerinin bozulduğu ve piyasaya çok miktarda borçlandığı için bunalıma girdiği öğrenildi.
İzmir’in Tire ilçesindeki olay ise önceki gece  merkeze bağlı, 1200 nüfuslu Eskioba Köyü’nde meydana geldi. Köy kahvesini işleten ve yüklü miktardaki kredi kartı borcu nedeniyle bunalımda olduğu ileri sürülen Ülfet Sancar, iş çıkışı gittiği evinde dehşet saçtı. Cinnet getiren ve kömürlükteki otomatik av tüfeğini alan Sancar, eve girip havanın soğuk olması nedeniyle odadaki aynı yatakta uyuyan eşi 38 yaşındaki Feride, Tire Endüstri Meslek Lisesi öğrencisi oğlu 14 yaşındaki Hikmet ve Eskioba İlköğretim Okulu 2- A Sınıfı öğrencisi kızı dokuz yaşındaki Şeval’a art arda ateş etti.

‘Hatırlamıyorum’
Sekiz el ateş açan Sancar, kan gölüne çevirdiği yatakta, tüm ailesini öldürdü. Daha sonra telefonla muhtarı arayıp durumu anlatan Sancar, eve gelen jandarma ekiplerine, tüfeğiyle birlikte evinde teslim oldu. Bir ay önce psikolojik tedavi görmeye başladığı belirtilen ve son günlerde haplarını içmediği ileri sürülen Sancar, jandarma gözetiminde evden çıkışında,  hiçbir şey hatırlamadığını söyledi. (dha, aa)