Boşanma davası sonucu Hıristiyan oldu!

Boşanma davası sonucu Hıristiyan oldu!
Boşanma davası sonucu Hıristiyan oldu!
Trabzon'da boşanma aşamasında olduğu eşine şiddet uyguladığı gerekçesi 6 ay evden uzaklaştırma cezası alan Cemal Salih Ofluoğlu (45), verilen cezanın haksız olduğunu iddia ederek, adalete tepki için nüfus cüzdanının din bölümünde bulunan "İslam" ibaresini "Hıristiyan" olarak değiştirdi.

Trabzon'un Yeni Cuma Mahallesi'nde oturan 3 çocuk babası Cemal Salih Ofluoğlu hakkında, iki yıl önce eşine şiddet uyguladığı gerekçesiyle dava açıldı. Trabzon 3. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen dava sonucunda Ofluoğlu'na mahkeme, 6 ay evden uzaklaştırma cezası verdi. Zanlıya eşi tarafından da boşanma davası açıldı.

'PİŞMAN OLDUM AMA'
Habertürk'ün haberine göre eşiyle boşanma davalarının devam ettiğini belirten Ofluoğlu, "Aslında eşimi çok seviyorum. Bir anlık sinirden ona vurdum pişman olduğumu mahkemede dile getirdim ama bana 6 ay evden uzaklaştırma cezası verdiler. Cezanın dolmasına bir ay varken, çok özlediğim çocuklarımı görmek istedim. Şikayet üzerine polis beni yakaladı. Mahkemeye çıktım. Eşimi ve çocuklarımı görme süresi iki katına çıktı. Bana da bir ay hapis cezası verildi" dedi.

Yaşadıkları karşısında psikolojisinin bozulduğunu ifade eden Ofluoğlu, "Bu nasıl bir adalettir, herkes hata yapabilir dedik ama bi şey değişmedi. Bu nedenle böyle adalete tepki için, nüfus cüzdanımın din bölümünde bulunan 'İslam' ibaresini değiştirmek için dilekçeyle başvurdum. Yeni nüfus cüzdanıma, dini 'Hıristiyan' yazdırdım. Şimdi en azından derim ki, Müslüman bir ülkede Hıristiyan bir adama ne kadar itibar edilir. Yaşadıklarım psikolojimi bozdu" diye konuştu.


  http://www.radikal.com.tr/114478611447862

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  hiristiyan yada müslüman - palenke

  Sonunda dogru yolu buldugunu zannetme sakin,orda ne yazdigi önemli degil sen kadinlari dövmeye devam et

  Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu :) - ozguruludag

  Adam kendiyle çelişiyor resmen.. Boşanma davası nerdee kimlikteki din hanesi nerde... Ayrıca kimliğe "Hristiyan" yazdırması onu bir "Hristiyan" yapmıyor. Yalnız adamın söylediklerinden bir noktaya dikkat çekmek istiyorum "Şimdi en azından derim ki, Müslüman bir ülkede Hıristiyan bir adama ne kadar itibar edilir." Ben Hristiyan'm ve bu söylediği bizim bu ülkede ne şekilde görüldüğümüzü gösteriyor buna üzülüyoruz... Bizlerde Müslüman kardeşlerimizin arasında yaşıyoruz ve gayet iyi geçiniyoruz bir de gelip bizi bizden öğrenseniz ne iyi olurdu ön yargısız kardeşçe yaşamak...