Boşanma davasında pankartlı protesto

Boşanma davasında pankartlı protesto
Boşanma davasında pankartlı protesto
Şahin Bostancı boşanma davası açtığı, kendisine oğlunu göstermeyen eşini, adliye çıkışında açtığı pankartla protesto etti

 

Ergün AYAZ/İZMİT

İZMİT'te yaşayan ve İstanbul'da özel bir okulda resim, karikatür ve tasarım dersleri veren Şahin Bostancı, boşanma davası açan eşi Pınar Bostancı'nın 7 yaşındaki oğlunu kendisine bir yıldır göstermediği gerekçesiyle duruşma çıkışı, elindeki pankartla onu protesto etti. Tek isteğinin oğluna kavuşmak olduğunu söyleyen Şahin Bostancı, daha önce de ilişkilerinde yaşadığını öne sürdüğü sıkıntıları çizgi romanla dile getirmişti.
45 yaşındaki Şahin Bostancı ile 33 yaşındaki Pınar Bostancı 2001 yılında evlendi. 5.5 yıl sonra Pınar Bostancı, şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanma davası açtı. İzmir'de Özel bir şirkette sekreterlik yaptığı belirtilen Pınar Bostancı, 2007'de 7 yaşındaki çocuğunu da yanına aldı. Şahin Bostancı da boşanma davasına karşılık çocuğu için velayet davası açtı. Bir önceki duruşmada eşi ve ailesiyle birlikte yaşadığını öne sürdüğü sorunları çizgi roman haline getiren Şahin Bostancı dün de Körfez İlçesi Adliyesi'ndeki boşanma davası duruşması çıkışında pankartlı protestoda bulundu.
Şahin Bostancı, eşinin fotoğraflarının altına ‘33 yıllık yaşamının son 13 yılına 2 eş ve 4 sevgili sığdırmış. Eşlerini aldatarak onlardan boşanmış. 7 yaşındaki oğlundan da utanmadan insanlık ve ahlak suçu işlemiştir. Yaşasın aşk, yaşasın sadakat’ yazılı pankart ile Adliye binası önünde kendisine çocuğunu göstermeyen eşini protesto etti.
Tek isteğinin çocuğuna kavuşmak olduğunu söyleyen Şahin Bostancı, “Eşim bana boşanma davası açtı. Ardından da çocuğumu alarak evden kaçtı. Bir yıldır çocuğumu bana göstermiyor. Çocuğumu görmek için eşimin İzmir’de oturduğu eve defalarca gitmeme rağmen kapıcıları evde olmadıklarını söyledi. Telefonlarımı da açmıyor. Tek isteğim oğlumun velayetini almak. Eşimi protesto ediyorum. Sadakatin ve akşın en güzel kavram olmasını istiyorum. Utanılacak hiçbirşey yapmadım. Sadakat çok önemlidir. Ben sadece oğlumu istiyorum” dedi. Duruşma 19 Mart 2009 tarihine ertelendi.