Boşanmak istedi, öldürüldü!

Boşanmak istedi, öldürüldü!
Boşanmak istedi, öldürüldü!
Etimesgut'ta 34 yaşındaki iki çocuk annesi Gönül C. boşanmak istediği eşi Metin C. tarafından bıçaklanarak öldürüldü.
Haber: MEHMET BİLBER / Arşivi
ŞAHİN İMĞA / Arşivi

ANKARA - Erkek şiddeti bir kadının daha canına mal oldu. Dün yaşanan olay da daha önceki bir çok kadın cinayetinden hiç de farklı değil. Etimesgut’ta 34 yaşındaki iki çocuk annesi Gönül C., boşanmak istediği eşi Metin C. (39) tarafından 4 yerinden bıçaklanarak öldürüldü.

DAHA ÖNCE DE BIÇAKLAMIŞ
Önceki eşinden 14 yaşında bir kız ve 16 yaşında bir erkek olmak üzere iki çocuk annesi genç kadın ikinci eşi Metin C.’den geçimsizlik nedeniyle ayrılmak istedi. Eşi ile bir buçuk yıl evli kalan Gönül C.’nin boşanmak istemesi üzerine Metin C. genç kadını bıçaklayarak yaraladı.

Yakınlarının ifadesine göre Metin C. bu olay üzerine iki ay tutuklu kaldı. Bunun üzerine mahkemeye boşanma davası açan Gönül C. evden ayrılarak anne ve babasının Etimesgut Emirler’deki evine yerleşti. Ancak eşinden ayrılmak istemeyen Metin C. genç kadını telefonla arayarak tehditte bulunmaya başladı.

Bunun üzerine Gönül C’nin babası Yusuf Dilekçi savcılığa şikayette bulununca, savcılık tarafından iki kez koruma tahsis edildi. Genç kadın her iki defasında da korumayı reddedince koruma önlemine son verildi. Gönül C. Kasım ayında aile mahkemesine başvurarak eşi hakkındaki evden uzaklaştırma kararını kaldırttı. Son günlerde eşinin yaşadığı evin etrafında sık sık takipte bulunduğu iddia edilen Metin C. tehditlerine devam etti.

“SİZİ DE ÖLDÜRECEĞİM”
İddialara göre Metin C. dün sabah saatlerinde inşaatta bekçilik yapan baba Yusuf Dilekçi evde yokken, özel bir şirkette ofis görevlisi olan anne Sultan Dilekçi’nin işe gitmesinin hemen ardından 6.30 sularında eve geldi. Saat 7.30’da genç kadının akrabalarını arayarak “Kızınızı öldürdüm sizi de öldüreceğim” diye tehditte bulunan Metin C. kayıplara karıştı.

Kısa sürede eve gelen akrabaları Gönül C.’yi sırtından bıçaklanmış bir vaziyette can çekişirken buldu. Genç kadın sağlık ekipleri olay yerine gelmeden son nefesini verdi. Gönül C’nin cesedi, savcılık incelemesinin ardından Etimesgut Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Polis, olayın ardından kayıplara karışan Metin C’nin yakalanması için çalışma başlattı.


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  Sabah

  ,

  Çocuk

  ,

  Aile

  ,

  Erkek

  ,

  Kız

  ,

  Kadın

  ,

  İddia

  ,

  genç

  ,

  koruma