Boşanmak isteyen eşini boğazlamak istedi

Boşanmak isteyen eşini boğazlamak istedi
Boşanmak isteyen eşini boğazlamak istedi

Boşanmak isteyen karısının boğazını kesmek istedi.

Denizli'de bir kişi, boşanmak isteyen karısını, sokak ortasında yere yatırarak boynundan bıçakla yaraladı. Bıçaklama anı güvenlik kamerasınca kare kare kaydedildi.

RADİKAL - Pamukkale ilçesinde bir kişi iddiaya göre, boşanmak isteyen karısını sokak ortasında bıçakla yaraladı. Alınan bilgiye göre, D.Ö. (43) eşi A.Ö. (30) birlikte Pelitlibağ Mahallesi Hürriyet Caddesi 1093 sokakta tartıştı.

D.Ö. tartıştığı eşini cadde ortasında yere yatırarak boynundan bıçakladı. Çevredeki vatandaşların müdahalesiyle yaralı halde kurtarılan A.Ö 112 Acil Yardım ekiplerince Denizli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. D.Ö. olay yerine gelen polise teslim oldu. D.Ö'nün ifadesinde, 4 yıl önce evlendiği eşinin boşanmak istediğini, onu vazgeçirmek için önce tartıştığını ardından da bıçakladığını söylediği öğrenildi.

(Çevreden geçen bir yurttaş, olaya müdahale ederek, bir kadın cinayetinin önüne geçti.)
D.Ö'nün, eşini bıçaklama anları bir iş yerinin güvenlik kamerasına kaydedildi. Görüntülerde, D.Ö, eşi A.Ö'nün elinden tutarak çekiştiriyor. Ardından A.Ö'yü yere yatırarak cebinden çıkardığı bıçakla boynundan bıçaklıyor.

Olay anını gören bir vatandaşın eline aldığı taşla D.Ö'ye müdahale etmek istiyor. Cadde üzerindeki bir apartman atılan kovayla kadın, D.Ö'nün elinden kurtarılıyor.
Olay yerine gelen ambulans, yaralı kadını alarak hastaneye götürülürken D.Ö'nün, sakin tavırlarla polise teslim olması dikkat çekiyor.

ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Denizli'de kendisinden boşanmak isteyen karısı 30 yaşındaki Ayşe Özdağ'ı sokak ortasında defalarca bıçaklayan Davut Özdağ, Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Özdağ'ın polisteki ifadesinde "Karımla konuşmak için yanına gittim. Evliliğimizin sürmesini istiyordum. Benim hayattaki tek varlığım eşim. Konuşmak istemeyince kendimi kaybettim" dediği belirtildi.

Bu arada olayla ilgili ayrıntılar da ortaya çıkmaya başladı. Ayşe Özdağ'ın ilk evliliğinden bir kızı, Davut Özdağ'ın da yine ilk evliliğinden iki çocuğu olduğu belirlendi. İkisi de tekstil işçisi olan çiftin birlikteliğinden çocukları bulunmadığı belirtildi. Ayşe Özdağ'ın iki ay önce, dayak yiyince eşi Davut Özdağ'ı terk ederek annesinin Pelitlibağ Mahallesi'ndeki evine sığındığı ve şiddetli geçimsizlik gerekçesiyle boşanma davası açtığı belirtildi. Aile Mahkemesi'nin Davut Özdağ için Ayşe Özdağ ile yaşadığı eve yaklaşmama cezası verdiği de ortaya çıktı.
RAMAZAN ÇETİN/DHA

Kadına şiddeti 'yakınları' uyguluyor!

AKP'li vekilden kadına şiddete karşı 'mahallenin namusu' önerisi: Cezayı mahalleli versin

Davutoğlu: Kadına şiddet uygulayan erkekler onursuzdur

"Kadına şiddet, toplumsal cinsiyet algısı değiştirilerek önlenir"