Boşanmak isteyen karısını öldürdü

Boşanmak isteyen karısını öldürdü
Boşanmak isteyen karısını öldürdü
İstanbul Pendik'te bir vatandaş, 3 çocuğunun annesi, 10 yıllık eşini boğazını keserek öldürdü

İSTANBUL - Pendik Kavakpınar Mahallesi Namık Kemal Caddesi'ndeki eve dün sabah ihbar üzerine giden polis, 28 yaşındaki Betül Koçak’ı bıçaklanarak öldürülmüş halde buldu. Yapılan incelemede Betül Koçak’ın boğazı kesilerek öldürüldüğü belirlendi. Olayda kullanıldığı tespit edilen sustalı bıçak ise evde yapılan aramada bulundu.

KOCA TESLİM OLDU

Cinayet Büro Amirliği olayla ilgili soruşturma başlatırken cinayetten iki saat sonra Pendik adliyesine giden Betül Koçak’ın eşi İshak Koçak eşini öldürdüğünü söyleyerek teslim oldu. Polis ekipleri tarafından teslim alınan İshak Koçak Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirildi.

Hırsızlık ve Yankesicilik suçlarından daha önceden polise geliş kaydı bulunan İshak Koçak’ın ifadesinde, eşinin kendisinden boşanmak istediğini bu nedenle sürekli kavga ettiklerini söylediği öğrenildi.

ADLİYEYE SEVKEDİLDİ

Olay günü de sabaha karşı eve geldiğinde eşiyle aynı sebeple kavga ettiklerini anlatan İshak Koçak’ın, kavga sırasında uyanan bir çocuğunu evin dışına çıkarttıktan sonra sustalı bıçakla eşini öldürdüğünü söylediği belirtildi. İshak Koçak’nın daha sonra cinayeti işlemeden kapının önüne çıkardığı çocuğunu da alarak ağabeyinin evine gittiğini, durumu anlatarak diğer çocuklarına da sahip çıkılmasını istediği öğrenildi. Poliste işlemleri tamamlanan İshak Koçak, Pendik adliyesine sevk edildi.(dha/Mehmet Aktaran)