Bostancıoğlu: Biraz daha sabır

Milli Eğitim Bakanı Metin Bostancıoğlu, meslek okullarından meslek yüksekokullarına geçişin, gelecek eğitim yılına yetişmeyeceğini söyledi.

SİNOP - Milli Eğitim Bakanı Metin Bostancıoğlu, meslek okullarından meslek yüksekokullarına geçişin, gelecek eğitim yılına yetişmeyeceğini söyledi. Bakanlığıyla ilgili incelemelerde bulunmak üzere Sinop'ta bulunan Bostancıoğlu, Ondokuzmayıs Üniversitesi Sinop Su Ürünleri Fakültesi öğrencileri tarafından düzenlenen 'Bahar Şenlikleri'ne katıldı. Öğrencilerle birlikte sohbet eden ve halay çeken Bostancıoğlu, gazetecilerin de sorularını yanıtladı. Bakan Bostancıoğlu, "Meslek liselerinden meslek yüksekokullarına sınavsız giriş ne zaman uygulanacak?" sorusunu şöyle yanıtladı:
"Bu yasa çıktıktan sonra, 1 yıl içinde eğitim bölgeleri yönetmenliği ve uygulama yönetmeliği çıkacak. O nedenle önümüzdeki eğitim-öğretim yılına hazır olmaz. Ancak daha sonraki yıl hazır olabilir. Böylelikle meslek lisesi mezunu öğrencilerimiz sınavsız meslek yüksekokullarına girebilecekler. Biraz daha sabır diliyorum."