Bostancıoğlu'ndan 'siyasi simge' uyarısı

Milli Eğitim Bakanı Bostancıoğlu, okullarda 'siyasi nitelik taşıyan rozet, amblem, yazı, resim' gibi simgelerin kullanılmamasını istedi.

Milli Eğitim Bakanı Metin Bostancıoğlu, okullarda öğretmen ve öğrencilerle diğer personelin 'siyasi nitelik taşıyan rozet, amblem, yazı, resim' gibi simgeleri kullanmalarına izin verilmemesini istedi.
Bostancıoğlu, yayınladığı genelgede, 2001-2002 eğitim-öğretim yılı ile ilgili mesaj vererek, bazı konularda uyarılarda bulundu.¶
Tüm eğitim etkinliklerinin 'Cumhuriyetin temel değerleriyle uyumlu, Atatürk ilke ve devrimleri, laik, demokratik ve sosyal hukuk
devleti nitelikleriyle tutarlı' şekilde düzenlenmesini isteyen Bostancıoğlu, şu uyarıda bulundu:
"Eğitim kurumlarımızda, bugüne kadar olduğu gibi siyasi nitelik taşıyan rozet, amblem, yazı, resim ve benzeri simgeler bulundurulmayacak, öğrenci, öğretmen ve diğer personelin kullanmasına asla müsaade edilmeyecek, her türlü bölücü, yıkıcı ve irticai faaliyetleri önleyici önlemler alınacaktır. Belirtilen esaslar doğrultusunda öğrencilerin huzur ve güven içinde eğitim-öğretimlerini başarılı bir şekilde sürdürmeleri yönünde her türlü önlemler alınacak, bu uygulamalardan tüm eğitim süresince birinci derecede okul müdürleri ile ilçe ve il milli eğitim müdürleri sorumlu olacaktır."