Böyle yardım mı olur!

Böyle yardım mı olur!
Böyle yardım mı olur!
Erzurum'da aralarında Afgan ve Iraklı mültecilerin de bulunduğu yardıma muhtaç 500 dar gelirli aileye, Vuslat Derneği tarafından kuru gıda yardımı yapıldı. Yardım sırasında bazı kadınlar gazetecileri görünce yüzlerini kapattı.

ERZURUM - Erzurum'da 1000 kişiye günde 3 çeşit sıcak yemek veren Vuslat Derneği, Ramazan nedeniyle 500 aileye de kuru gıda yardımı yaptı. İçerisinde, zeytinyağından helvaya, peynirden pirince kadar içinde 12 çeşit gıda maddesi olan yardım kolileri, merkez Yakutiye ilçesindeki Vuslat Derneği'nin düğün salonunda dağıtıldı. Yardım kolilerinin dağıtılmasını sandalyelerde oturarak bekleyen kadınlar, karşılarında gazetecileri görünce saklanmaya çalıştı. Kadınlar görüntü alınmaması için duvar diplerine, masa altlarına ve arkadaşlarının yanına çömelip saklanmaya çalıştı. Bazı kadınlar, "Ramazan geldi, aç vatandaş hatırlandı. Ramazan sonrası dar gelirli yine unutulacak" diye konuştu. (Turgay İPEK/DHA)


  ETİKETLER:

  Ramazan

  ,

  Yemek

  ,

  gıda

  ,

  sıcak

  http://www.radikal.com.tr/1144598114459811

  YORUMLAR
  (11 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  koli ismi - benruhibey

  Kolilere "Yardım Kolisi" demeleri şık olmamış.Her yönüyle bağıra bağıra "yardım ediyorum çekin beni , reklamımı yapın" türünden bir organizasyon olmuş.

  Her türlü yardım olur - yusufsan21

  Adamlar o kadar uğraşmış, o kadar kişiye sıcak yemek vermişler, üstüne bir de koli dağıtmışlar siz hala nelere takılıyorsunuz? Azıcık vicdanlı olun, yaptıkları yanlışsa bunu güzel bir dille de yazabilirsiniz.

  amaç gerçekten yardım etmekse - rainsofcastamere

  bunu insanları düğün salonuna toplayıp gazetecilere haber vermeden de yapabilirler,doğrusu da budur. amaç reklam yapmaksa 10 numara organizasyon

  Haber başlıkları ve yorumlar hk. - ozerdek

  Genelde, haber başlıkları içeriğe uygun atılmıyor, yalnızca "daha fazla nasıl tıklanır" mantığı gözetiliyor. Maalesef Radikal de ara sıra (veya birazcık daha sık) bunu yapıyor. Ama beterin beteri var, denk geldiğim diğer gazetelerin internet sayfaları hem bu hususta hem de yorumların kalitesi ve yayınlanma düzeni konularında tam bir felaket. Radikal, özellikle yorumlar konusunda belli bir kaliteye, düzene ve özene sahip (ilgililere ve yorumculara teşekkürler); ancak Radikal'de bile bazı haber başlıkları içerik ile alakasız olabiliyor. Anlaşılan o ki; devir "tıklanma" devri. Bana kaç kere tıklandığını söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim!

  Vuslat dernegi? - Ari Zerdüst

  Bu vuslat hangi dilde acaba? Ilginc Ermenice yasak,Kürtce yasak,Lazca yasak,Süryanice yasak..? Neyse cok önemli degil. Fakat ilgimi ceken sey bir dernek günlük bin aileye yardim edebiliyor.Bu paralar nereden geliyor,kaynagi kimden? Yanibasimizda Rojava Kürdistaninda cocuklar süt,su bulamazken yardim etmek istiyelere kapilar kapatilirken dagitilan bu yardimlarin amaci ne?

  ... - pierre woodman

  Ramazan dışında kimseyi hatırlamayan şu dincilerin de PR, markalama ve branding işine hayranım. İsme Vuslat Derneği. Tebessüm şehri Pursaklar'dan sonra favorim artık.

  Anlayamadım! - nitemtran

  Haberi Hürriyette de gördüm, okudum. Sonra Radikal'de okudum. Ama neden "Böyle yadım mı olur?"u bir türlü anlayamadım. Biri açıklarsa çok memnun olurum...