Boyner'den 'Çık' açıklaması

Boyner'den 'Çık' açıklaması
Boyner'den 'Çık' açıklaması
Boyner Holding kurumsal internet sitesinden 8 Mart Kadınlar Günü'nde yayımlanan bir mesaj sanal alemde bugün yayınlanmış gibi dolaşmaya başlayınca Boyner Holding'den açıklama geldi

Radikal.com.tr - Son günlerde gerçekleştirdiği "Gezi Parkı" çıkışlarıyla Başbakan Erdoğan 'ın söylemlerinin de hedefinde yer alan ünlü adamı Cem Boyner,  sanal alemde 8 Mart'ta Boyner Holding'in gazetelere verdiği ilan nedeniyle açıklama yaptı. Boyner Holding'ten yapılan açıklamada, "Soz konusu ilanın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde çeşitli basın kuruluşlarına verildiğini ve kurumun internet sitesinde bulunduğu" vurgulandı.

Boyner Holding'ten yapılan açıklama şöyle: "Bazı internet sitelerinin bugün yayınladığı ve sosyal medyada dolaşan “ÇIK” ilanı, konu edinilenin aksine 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle tüm ulusal gazetelerde yayımlanmış “kadın-erkek eşitliği”ne dikkat çeken ilanımızdır. O günden bu güne de web sitelerimizde bu ilan yayındadır.

Boyner Grubu şirketleri istihdamda kadın-erkek eşitliğini sağlama konusunda örnek çalışmalarını her sene 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ilanlarıyla toplumsal farkındalık yaratarak da desteklemektedir. Sözü edilen ilan, geleneksel olarak 3 yıldır verdiğimiz ilanların sonuncusudur. 2012 yılında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından verilen “İşyerinde Fırsat Eşitliği” Büyük ödülü’nü alan Boyner Grubu, geçen yılın sonundan bu yana da çalışma hayatında kadınlara daha fazla yer açılmasını, koşulların iyileştirilmesini sağlamak üzere Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın himayesinde oluşturulan İş’te Eşitlik Platformu’nun da aktif bir üyesidir. Bu şekilde, medya, STK’lar ve kamu kurumları işbirlikleri ile “kadın-erkek eşitliğinin sağlanması” ile ilgili çalışmalarımız ve desteklerimiz devam edecektir."

İLANDA NE DENİYORDU?

Boyner Holding'in açıklyama yaptığı ilanda  "Ne yazık ki bugün, kadınların özgür olduğu bir dünyada yaşamıyoruz. Ama hep beraber böyle bir dünya yaratabilir. Yeter ki gücünün farkında ol ve ona sahip çık. Haklarını elinden alanlara karşı çık" yazıyor. 

İşte Boyner Holding'in kurumsal sitesinde de bulunan ve 8 Mart Dünya kadınlar Günü'nde gazetelerde yayınlanan o ilan: 


  http://www.radikal.com.tr/1137993113799317

  YORUMLAR
  (17 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  vay boyner de cevreci kesilmis - HainKurt

  bu laflar sana ait degil mi, bu ne sahtekarlik simdi? "Afrika'nın Miombo ormanında 40 metre yakınımızdaki bufaloya ateş ettim. Kurşun omuzundan kalbine girdi. Üzerimize yöneldi. Tekrar tekrar kalbine ateş ettim" yesinler senin agac orman cevre seviciligini, hicbir gunahi olmayan hayvanlari sen tufekle kalbine kalbine ates edip oldur, zevkten kose ol... sana insan bile denmez, yuh olsun sana...

  meslekler - jooma

  işadamı olduğu için eleştirenler, acaba fabrikaları elinin tersi ile itip ben halkın içinde münzevi bir şekilde yaşıyacam diyen kişiler mi? birde kapitalizm baronu diyor biri yahu başbakandan ileri kapitalist mi var şu ülkede bu kadar mı kör olunur. yada kapitalizmin anlamını bilmiyorsunuz.

  ilginç - mdincer13

  İlginç olan dün bu haberi radikalde de ilk okuduğumda da sanki dün yayınlanmış gibi bir izlenim bırakıyordu fakat bugün düzeltilmiş.

  Yorumlarin bazıları komedi gibi - academic

  Nasıl yorumlar bunlar kardeşlerim. 8 Mart'taki dünya kadın günü ile alakalı bir web-afişinin ne alakası olabilir günümüzdeki olaylarla. Bu kadar mı toplumsal paranoyaya tutuldunuz, bu kadar mı Mars'ta yaşıyorsunuz. Herşeyin altında buzağı yok bu dünyada, pek çok şey sadece göründüğü gibi. Unutmayın en mantıklı ve gerçek açıklama en basit olandır pek çok durumda, doğa kanunları gereği. Lütfen sağduyu.

  Eline, diline sağlık Cem Boyner - TC.VATANDASI

  Sizin gibi cagdas ve demokratik is adamlarına ihtiyaç var bu ülkede , gurur duydum....

  şow - anadolulum66

  adamın işi gücü yok şow yapıyor. parti kurdu boyunun ölçüsünü aldıya bir de böyle deneyeyim demiştir.

  bu ne simdi... - HainKurt

  yirtik dondan cikar gibi cikmis ortaya... ne o, senin de mingirlarina mani mi oldu bu hukumet? suyu mu kesildi $$$ musluklarinin? careyi hukumeti devirmekte mi buluyorsun, yazik sana...