Bozdağ: O Müezzin soruşturmanın selameti için gitti!

Bozdağ: O Müezzin soruşturmanın selameti için gitti!
Bozdağ: O Müezzin soruşturmanın selameti için gitti!
Başbakan Yardımcısı Bozdağ: Bezm-i Alem Camii müezzininin içki içilmedi diye bir açıklaması yok. Orada bir cami bugüne kadar olmadık bir şekilde ayakkabılar ile giriliyor orada içki içiliyor, orada afedersiniz torbalara idrar boşaltılıp oralara konuluyor

ANKARA - Gezi olayları sırasında eylemcilerin sığındığı Beşiktaş 'taki Bezm-i Alem Valide Sultan Camisi'nin müezzini Fuat Yıldırım'ın olaylardan üç ay sonra görev yerinin değişmesi kamuoyunda büyük yankı yaratmıştı. Diyanet'ten sorumlu Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, müezzinin görev yerinin değişmesinin "soruşturmanın selameti açısından" yapıldığını açıkladı. Bozdağ, ayrıca müezzin Yıldırım'ın "Camide içki içilmedi" açıklaması yapmadığını da söyledi.

Dolmabahçe Camisi'nin imam ve müezzini, Beyoğlu'nun müftüsü gitti"MÜEZZİNİN İÇKİ İÇİLMEDİ AÇIKLAMASI YOK..."

Bozdağ, Samanyolu Haber’de katıldığı canlı yayında Dolmabahçe Camii müezzininin görevine geri dönüp dönemeyeceğine ilişkin soruyu cevaplandırdı. Bozdağ’ın şöyle konuştu: “Müezzinin içki içilmedi diye açıklaması zaten yok. Gazeteler o başlık altında verdiler. Orada bir cami bugüne kadar olmadık bir şekilde ayakkabılar ile giriliyor orada içki içiliyor, orada afedersiniz torbalara idrar boşaltılıp oralara konuluyor".

Diyanet İşleri Başkanı'nın 'karargah' dediği camideki doktorlar: O revir canlar kurtardı"CAMİDE GAYRI MEŞRU ŞEYLER OLDU. GÖREVLİNİN BUNA KARŞI YAPMASI GEREKENLER VARDI"


Olaylar sırasında Bezm-i Alem Valide Sultan camisinde "gayrı meşru şeyler" yaşandığını da iddia eden Bozdağ, "Orada görevli olan kişilerin bunlarla ilgili yapması gerekenler var. Bunlar kamu görevlileri, kendi görev yaptığı yerlerle ilgili birtakım işler olduğu zaman yapması gereken mükellefiyetler var" diye konuştu.

Bu görüntüden hayasızlık çıkar mı?"SORUŞTURMANIN SELAMETİ AÇISINDAN..."


Camide yaşananlar konusunda soruşturmalar bulunduğunu da hatırlatan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "Müezzin ile ilgili konu soruşturmalar devam ediyor. Görevine ilişkin kısımlar ile ilgili soruşturmalar devam ediyor" dedi.

Bozdağ şöyle konuştu; "Orada bir takım incelemeye soruşturmalar devam ediyor. Soruşturmanın selameti bakımından idare tedbirler alıp uygular. Sözünden mütevellit bir değerlendirme yapılmış değildir."

Camide içki iddiasına incelemeBozdağ, "Müezzinlerde bir görev sınırlaması yok. Başka yerde görevine devam edebilir, süreç içinde netleşecektir. Konuyla ilgili farklı bir yerde görevlendirilmesi cezalandırılma değil, pek çok imam müezzin bir yerden bir yere görevlendirilebiliyor" diye konuştu.

"Camide içki içti" denilen Öztürk konuştu: Hayatım karardı"MÜFTÜ 5 YILINI DOLDURDU"


Beyoğlu Müftüsü Recai Albayrak'ın görev yerinin değişmesinin nedenini ise "görev süresinin dolması" olarak açıklamayan Bozdağ, "Müftü beyin o olayla alakası yok. 5 yıllık görevi süresi yönetmelikte azami görev süresini doldurduğu için rotasyona tabi olduğu için bir başka yere gidecektir" dedi. (Hürriyet)

Bezm-i Alem Camii'nin imamı konuştu: Göstericilerle polise aracılık ettim


  http://www.radikal.com.tr/1152177115217723

  YORUMLAR
  (23 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  kim bunlar? - sidar418

  bir yanda işi dini bilgiler vermek ve bunu yaparken yalanın en büyük günah olduğunu öğreten cami imamının burada içki içilmedi cami hor kullanılmadı açıklaması var ve diğer yanda ise işleri güçleri yalan olan siyasilerin (bekir bozdağ ve rte)camide içki içildi açıklması var. lakin %50 din adamına değil de politikacılara (politika; iki yüzlü anlamına gelmektedir) inanıyor. akıldan ve dinden yoksun oldukları buradan belli bu %50'nin.

  .. - solidarnosc

  ben inanıyorum ki, yeterince yalan söylediğinizde ve artık yandaşlarınız dahi bu yalanların altında daha fazla ezilmek istemediğinde arkanıza bakmadan kaçacaksınız.. biz de yeni bir ülke kuracağız yeni ve dürüst nesiller yetiştireceğiz.

  yav he he - ekinkuru

  bunlara artık sadece "yav he he" demek lazım. muhattap oldukça ciddiye alındıklarını düşünüyorlar ve suni gündem yaratma peşine düşüyorlar.

  Yazık - GaletaUnu

  Hükümetin resmi görevlisi bir kişi bu kadar talihsiz bu kadar suçlayıcı bu kadar gereksiz ve ne yazıktır ki bu kadar içi boş bir açıklama yapabilir. Her şeyi yalanlayarak, her şeyin suçlusunu Gezicilermiş gibi göstermeye çalışarak sadece bellir bir kesime hitap etmeye çalıştığı aşikardır. Hangi kanıtlara dayanarak bu açıklamaları yapmıştır? Bahsi geçen camide olaylar ilk olduğunda bu görevli arkadaş neredeymiş? Diyanetten sorumlu başbakan yardımcısının görevi de tam olarak nedir? Diyanet İşleri Başkanlığı'na politik baskı kurmak mıdır? Bu talihsiz açıklamalardan sonra, bu söylenenlerin hepsinin yalan olduğu kanıtlanması durumunda nasıl bir tutum sergileyecektir? Madem kanıta dayanarak konuşmuş bir görevlidir, camiye idrar bırakılması için hangi tür torbaların kullanıldığını da söylesin? Ayrıca bu torbaların doldurulması için mutlaka tutulması gereklidir. Parmak izi tespitine gidilmiş mi? Bozdağ'ın görevinin ne olduğunu anlayabilecek kadar zeki olamasam da bazı soru cümlelerini kurabileceğime inanıyorum. Bunun yanında Bozdağ'ın bu talihsiz söylemleri tamamen amacına ulaşmıştır. Bundan sonra isterse resmi özür gelsin, belli bir kesim bu söylemleri sonuna kadar kullanacaktır. Yazık.

  ... - hale

  nesin sen Bekir Bozdağ, ne iş yaparsın? ne yaptın bu ülke hayrına şimdiye kadar? sen ve seninle aynı kafadaki şimdiki iktidar ortalığı karıştırmaktan provokasyondan başka bir iş yaptığınız yok.

  Kabak Tadı - efemustafa

  İstismarın bu kadarı tiksindiriyor artık. Her şeyi tadında bırakmak gerek.

  Senden ancak bu beklenirdi... - futbol

  Ne diyeyim,allah seni bildigi gibi yapsin...olaylari saptimada üstünü ze yok.Basbakan illa hakli cikmali bunun icinde her sey makbul.Yalan iftira camu atma hepsi size serbest.Senin gibi birinin bakan oldugu ülkede yasamak bana aci veriyor.