Bozdağ'a yumruk atan, belediyeden atılmış

Bozdağ'a yumruk atan, belediyeden atılmış
Bozdağ'a yumruk atan, belediyeden atılmış
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'a Hacı Bektaş'ta yumruklu saldırıda bulunan kişinin Kahramanmaraş'ın Pazarcık Belediyesi'nde fotoğrafçı olarak çalışırken 10 gün önce işten çıkartılan Hüseyin Satı olduğu öğrenildi.

KAHRAMANMARAŞ - Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'ı Hacıbektaş'ta yumruklayan şahsın Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinden Hüseyin Satı olduğu ortaya çıktı. Olayın ardından CHP 'li Pazarcık Belediye Başkanı Kamil Dalkara, Satı'nın bir süredir psikolojik sorunlarının olduğunu ve 7 Ağustos'ta belediyedeki işine son verildiğini açıkladı. Hüseyin Satı'nın sosyal medya hesapları üzerinden hükümet politikalarına tepki gösterdiği öğrenildi.
Pazarcık Belediye Başkanı Dalkara, basında yer aldığı üzere Hüseyin Satı'nın Pazarcık Belediyesi'nde çalışan bir basın mensubu değil bir fotoğrafçı olduğu bilgisini paylaştı. CHP'li başkan , "Belediyemizde fotoğrafçı olarak çalışıyordu. Ama herkese kendisini basın mensubu olarak tanıyordu fakat basın mensubu değildi sadece fotoğrafçıydı. Çok eğitimsiz bir kişiydi. Sürekli sosyal medya hesabı üzerinden hükümeti eleştiren paylaşımlarda bulunup insanlarla tartışan bir kişiydi. Sosyal medyada ki paylaşımlarından rahatsız oluyorduk ve bunun için defalarca uyarılarda bulunduk. Psikolojik sorunları vardı ve bu yüzden 7 Ağustos tarihiyle işine son verildi. Yoksul bir ailenin çocuğu, hayatta hiç başarılı olamamış bir kişi. Çabalamasına rağmen bir yere gelememiş ve hayalperest olarak sürekli kendini başka kimliklerle insanlara tanıtıyordu" dedi.
Bekir Bozdağ, bugün katıldığı Hacıbektaş Veli Anma Kültür ve Sanat etkinliklerinde yaptığı konuşmanın ardından kürsüden inerken ''Buraya ne yüzle geldiniz'' diye bağıran 34 yaşındaki Hüseyin Satı'nın yumruklu saldırına uğramıştı. (Mustafa KILIÇLI/DHA)