Bozdağ'dan 'sızıntı' için suç duyurusu

Bozdağ'dan 'sızıntı' için suç duyurusu
Bozdağ'dan 'sızıntı' için suç duyurusu
TBMM Adalet Komisyonu toplantısına katılan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ muhalefetin yolsuzluk ve rüşvet operasyonu ile ilgili açıklama yapmasını istemesi üzerine konuştu. "Soruşturmanın gizliliğini ihlal eden savcılar hakkında suç duyurusunda bulunuyorum" diyen Bozdağ şöyle konuştu: "Gizliliği ihlal eden savcıysa savcı, kâtipse kâtip, kolluk kuvvetiyse kolluk kuvveti hakkında...

TBMM Adalet Komisyonu toplantısına katılan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ muhalefetin yolsuzluk ve rüşvet operasyonu ile ilgili açıklama yapmasını istemesi üzerine konuştu. “Soruşturmanın gizliliğini ihlal eden savcılar hakkında suç duyurusunda bulunuyorum” diyen Bozdağ şöyle konuştu: “Gizliliği ihlal eden savcıysa savcı, kâtipse kâtip, kolluk kuvvetiyse kolluk kuvveti hakkında Başbakan Yardımcısı olarak Adalet Komisyonu huzurunda suç duyurusunda bulunuyorum. AK Parti hükümetlerinin yüzü aktır, alnı aktır. Yolsuzlukla mücadelenin aynı hız ve hassasiyetle devam edeceğinden kimsenin şüphesi olmamalı. Biz hukukun işlemesinden yanayız
Hukuku işletenler anayasa ve kanunlara göre bunu işletmeli. 285. madde çok açık, soruşturmanın gizliliğini ihlal etmenin suç olduğu açıkça belirtiliyor.” Operasyonda adı geçtiği öne sürülen Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış, Twitter hesabında İbn-i Sina’nın “Kişi kendini bildikten sonra, onu bilmeyenlerin söylediklerinin hiçbir önemi yoktur” sözünü takipçileriyle paylaştı. Egemen Bağış’ın özel Kalem Müdürü İbrahim Bayram ise İçişleri Bakanı Muammer Güler’in oğlu Barış Güler’in evinde yapılan polis aramasının fotoğraflarında yer alan para sayma makinesinin, oraya bizzat polisler tarafından götürüldüğünü öne sürdü.

Görüntüler etkileyici

İletişim Profesörü AK Parti Amasya Milletvekili Naci Bostancı, operasyon sonrası ayakkabı kutusundan çıkan para, yatak odasından çıkan para sayma makinisi ve dolar balyalarının çekilmiş fotoğrafların kamuoyuna yansıtılmasını, “Zekice bir kitle iletişimi. Sıradan insanları kışkırtıcı, ayartıcı metafor” olarak tanımladı.


  http://www.radikal.com.tr/116711111671112

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  tabi ya - ozan oyunbozan

  milyon milyarlarca dolar euro tl, hep sanal, onlar yoğ aslında. ya arkadaş, bu bakanlar nasıl hala görevde? onlar ayrılmıyorsa bu hükümet nasıl hala görevde? dünyanın neresinde böyle bir şey görülmüş? BU NE BİÇİM MUHALEFET Kİ HALA MECLİSİ ÇALIŞTIRIYOR? yolsuzluk yapanlar, yapanların babaları, yakınları görevlerine NASIL devam edebiliyor? NASIL YA NASIL?!? nasıl savcılar atanıyor? nasıl emniyet müdürleri birimleri olduğu gibi değiştiriliyor? BU NE BİÇİM SİSTEM, BU NE BİÇİM HİKAYE?

  "adalet" sadece kadın adı bu ülkede. - ahmet59

  Bu ülkede adalet hep bir kadın ismi olmaktan öte geçemedi .Bu şahıs şimdi de adalet bakanı olursa şaşmayın. ondan sonra seyreyle ülkede adaleti.