Bravo Büşra

Bravo Büşra
Bravo Büşra
Otomobilleri 40 metrelik şarampole yuvarlanan 7 yaşındaki Büşra, yola tırmanarak yardım istedi. Bu sayede yaralı anne ve baba kurtuldu.

Kastamonu’da üç kişilik Ak ailesinin otomobili, kontrolden çıkıp 40 metrelik uçuruma yuvarlandı. Kazada hafif yaralanan 7 yaşındaki Büşra Ak, ana yola tırmanarak yoldan geçen bir aracı durdurdu ve araçta yaralı haldeki anne-babasını kurtardı.
Kaza, Bozkurt ilçesinde önceki sabah 03.30 sıralarında meydana geldi. Çatalzeytin Orman İşletme Müdürlüğü’nde müdür yardımcısı olarak görev yapan 37 yaşındaki Ramazan Ak, Orman İşletme Müdürü eşi Emel Ak ve kızları Büşra ile birlikte, arkadaşlarının yılbaşı daveti üzerine daha önce görev yaptığı Bozkurt ilçesine gitti. Aile , saat 03.00 sıralarında, Çatalzeytin’deki evlerine dönmek üzere otomobille yola çıktı.
Ramazan Ak, Şehitlik mevkiinde aracının direksiyon kontrolünü yitirdi. Savrulan otomobil, taklalar atarak 40 metrelik uçuruma yuvarladı.
Kazada hafif yaralanan Büşra Ak, otomobilden çıkıp, ana yola tırmandı. Burada bir süre bekleyen Büşra, gelen bir aracı el işaretiyle durdurup sürücüye “Kaza yaptık. Annem ve babam aşağıdaki otomobilde yaralı” dedi. Sürücü de hemen cep telefonundan polisi ve 112 Acil Servis’i aradı. Ekipler, yaralıları kurtarıp hastaneye kaldırdı. Başında sıyrıklar oluşan Ramazan Ak ve kızı taburcu edilirken, kazada beli kırılan Emel Ak’ın tedavisi devam ediyor.


  ETİKETLER:

  Ramazan

  ,

  Sabah

  ,

  Aile

  ,

  orman

  ,

  yılbaşı