'Bu acıları hayal edemeyecekler'

Büyükanıt'tan mesaj

Genelkurmay Başkanı Büyükanıt'ın Cumhuriyet'in 84. yıldönümü mesajından: "Şehitlerin acısını derinden hissediyoruz. Bu acıları yaşatanlara, o acıları, hayal edemeyecekleri bir yoğunlukta yaşatacağız."

ANKARA - Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, kahraman şehitlerin acısını en derinden hissettiklerini vurgulayarak Bize bu acıları yaşatanlara, o acıları, hayal bile edemeyecekleri bir yoğunlukta yaşatacağız ve bu konuda kararlıyız" dedi.
Orgeneral Büyükanıt, Cumhuriyet'in kuruluşunun 84'üncü yıldönümü dolayısıyla, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına hitaben bir mesaj yayımladı. Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yayımlanan mesajda şöyle dedi: "Cumhuriyet bayrağı altında toplanan Türk ulusunun bütünlüğüne zarar verme çabaları ne yazık ki dün olduğu gibi bugün de sürmektedir. Bugün, amaçlarına ulaşabilmek için önlerinde en büyük engel olarak gördükleri Cumhuriyet'e ve onun kazanımlarına yönelik saldırılar, yoğunluk kazanmıştır. Bir taraftan bu saldırılarla, diğer taraftan etnik milliyetçiliğe ve irticaya dayalı tehditlere zemin hazırlamaya çalışan çabalarla, devlet yapımıza zarar vermek hedeflenmiştir" denildi.
Orgenaral Büyükanıt mesajında son terör saldırılarına da yer verdi: "Son günlerde meydana gelen ve hepimizi çok üzen terörist saldırılardan büyük üzüntü duyuyor, kahraman şehitlerimizin acısını en derinden hissediyoruz. Ancak, bu acılar, bizim mücadele azmimizi artırmaktadır. Unutulmasın ki, bu Cumhuriyet'i kuranlar bizden çok daha büyük acılar çekmiştir. Bize bu acıları yaşatanlara, o acıları hayal bile edemeyecekleri bir yoğunlukta yaşatacağız ve bu konuda kararlıyız."
Büyükanıt, mesajı "Bu anlamlı günde Ulu Önderimiz Atatürk'ün ifadesini bir kez daha hatırlatmak istiyorum: Ne mutlu Türküm diyene" diyerek bitirdi.