Bu anne 4 kişiye can verdi

Hamileliğinin 30'uncu haftasında, beyin kanaması geçiren 28 yaşındaki Kevser Hoşgez, sezaryenle bir kız bebek dünyaya getirdi. Doğumdan bir hafta sonra doğum günü olan 14 Şubat Sevgililer Günü'nde beyin ölümü gerçekleşen genç kadının organlarıyla, üç kişi hayata döndü.

İZMİR - Hamileliğinin 30'uncu haftasında, beyin kanaması geçiren 28 yaşındaki Kevser Hoşgez, sezaryenle bir kız bebek dünyaya getirdi. Doğumdan bir hafta sonra doğum günü olan 14 Şubat Sevgililer Günü'nde beyin ölümü gerçekleşen genç kadının organlarıyla, üç kişi hayata döndü.
Manisa Akhisar'da serbest meslek sahibi 31 yaşındaki Murat Hoşgez ile 9 Ağustos 2003'te yaşamını birleştiren Kevser Hoşgez, mutlu bir evlilik sürüyordu. Yuvalarına katılacak minik bebekle daha da mutlu olacakları günlerin hayalini kuran genç kadın, üç hafta önce sağlık ocağından gebelik kontrolü için çağrıldı. Sağlık ocağına gidip tahlillerini yaptırdı, sonuçların iyi çıkmaması üzerine ertesi günü tekrar tahlil yapıldı. Her şeyi normal çıkan Kevser Hoşgez evine döndü. Ancak birkaç gün sonra sol kol ve bacağında tutulma oldu.
Hastane hastane dolaştı
Önce Akhisar SSK, oradan Celal Bayar Üniversitesi Hastanesi, daha sonra İzmir SSK Tepecik, pazar akşamı da SSK Ege Doğumevi'ne sevk edilen Kevser Hoşgez, durumunun ağırlaşması üzerine son olarak Ege Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırıldı.
7 Şubat'ta komaya giren genç kadın sezaryenle bir kız bebek dünyaya getirdi.
Talihsiz kadına 'eklamsi' denilen gebelik zehirlenmesi teşhisi konuldu. Bebeğini hiç kucağına alamayan talihsiz kadının 14 Şubat'ta beyin ölümü gerçekleşti. Organları bağışlanan Hoşgez'in böbrekleri ve karaciğeri üç hastayı yaşama döndürdü.


    http://www.radikal.com.tr/7382557382550

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.