'Bu anti-demokratik bir tutum'

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Genel Sekreteri Sevil Erol, Ankara'da yapılacak basın açıklamasına katılmak üzere yurdun dört bir yanından Ankara'ya gelen binlerce kamu işçisinin Ankara girişinde tutulduğunu belirterek, hükümetin bu yasakçı anti-demokratik tutumunu şiddetle kınadıklarını söyledi.

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Genel Sekreteri Sevil Erol, Ankara 'da yapılacak basın açıklamasına katılmak üzere yurdun dört bir yanından Ankara'ya gelen binlerce kamu işçisinin Ankara girişinde tutulduğunu belirterek, hükümetin bu yasakçı anti-demokratik tutumunu şiddetle kınadıklarını söyledi. Sevil Erol, konfederasyona bağlı Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında, kamu emekçilerinin toplu sözleşmeli grevli, özgürlükçü, demokratik bir sendika
yasası için beş gündür İstanbul 'dan Ankara'ya yürüdüğünü belirtti. Yürüyüşün
bugün Ankara Kızılay Meydanı'nda yapılacak basın açıklaması ile son bulacağını bildiren Erol, basın açıklamasına katılmak üzere Ankara'ya doğru yola çıkan binlerce kamu işçisinin Ankara girişlerinde tutulduğunu bildirdi. Ankara girişlerinde bekleyen ve aralarında konfederasyonun eski Genel Başkanı Siyami Erdem'in de bulunduğu çok sayıda kamu emekçisinin gözaltına alındığını anlatan Erol, diğer yandan Kızılay'da da yüzlerce kamu emekçisi ve sendika yöneticisinin gözaltına alındığını kaydetti. Erol, bir soru üzerine Kızılay Meydanı'nda basın açıklamasına izin verilmemesi durumunda kamu emekçilerinin tüm illerde oturma eylemi yapacağını sözlerine ekledi.


    ETİKETLER:

    Ankara

    ,

    İstanbul