Bu da 'amudda duran adam'

Bu da 'amudda duran adam'
Bu da 'amudda duran adam'
Taksim'deki 'duran adam' eylemleri devam ediyor. Bugün 'duran adam'ların ilginç bir destekçisi vardı... Bir kişi amuda kalkarak eylemcilere destek verdi.

İSTANBUL - Duran adam eylemi Taksim'de 4'üncü gününde renkli görüntülere sahne oldu. Cem Akan isimli yoga öğretmeni Taksim Meydanı'nda amuda kalkarak eyleme destek verdi. Yaklaşık 15 dakika baş aşağı duran Cem Akan, bu hareketiyle çevredekilerden alkış aldı. Akan daha sonra olay yerinden ayrıldı. İstanbul'da yaşayan yabancılar ve turistler de eyleme destek oldu. Taksim'de eyleme destek verenlerin sayısı öğleden sonra 50-60 kişiyi buldu. Destek verenler arasında bulunan Amerikalı öğrenci Meleni, “Sessiz eylem , en güçlü protestolardan biridir" diye konuştu. Üç yıldır İstanbul'da yaşayan Amerikalı Clear ve arkadaşı Alex de “Burada doğa için eylem yapıldığını duyduk. Bu yüzden buradayız" dedi.

Başka bir kişi ise, Gezi parkı eylemlerinde atılan yoğun gaz nedeniyle kedi, köpek ve kuşların da zarar gördüğüne dikkat çekmek için köpeğiyle 'Duran adam' eylemine katıldı. 


ÜMİT TÜRK / DHA


  http://www.radikal.com.tr/113842411384245

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  duranlardan sonra simdi de amudda duranlar - HainKurt

  demistim daha once sirf espri olsun diye... bak amudda duranlar da cikmis... sirke cevirdiler olayi :) olsun... yakip yikmadikca, etrafa, insanlara, mala mulke zarar vermedikce, ister ayakta, ister amudda durun, sorun yok, bedava gosteri sunanlara ancak tesekkur edilir... resim cektirip facebooka koymayi da ihmal etmeyin, ilerde en azindan, facebookta bile olsa, bir aniniz olsun di mi...

  Sizi - fonksiyonel

  Bundan sonraki aşama derede ördekler nasıl yürür duruşu. Ondan sonra dogstyle pozisyonunda havada kemik nasıl kapılır duruşu. Ondan sonra kanguru cepkeninde evladını nasıl gözetir duruşu. Ondan sonra ölü taklidi yapılarak arslandan yırtan tazı duruşu. Sevsinler sizi.

  KEŞKE YAKIP YIKMADAN DA Bİ DURUP DÜŞÜNSEYDİNİZ - Germiyen

  Madem bu kadar etkili bir eylem. Keşke onca insan polis telef olmadan bu eylemi hayata geçireydiniz. E bizim akıl, zeka hep sonradan geliyor...

  MADEM BU KADAR ETKİLİ - Germiyen

  Keşke ortalığı yakıp yıkmadan önce bi durup düşünseydiniz. Ortalığı bu kadar kırıp dökmeyeydiniz. İnsanların araçlarını yakmadan önce bi durup düşünseydiniz...

  oley - osmaniyettin

  hükümet ve yandaş medya sevinebilir yine, bakın aradığınız dış mihraklar lojistik destek peşinde, türkiyenin sistemini tersdüz ettiler o yüzden dolar tavan yaptı!