Bu da İlhan çözümü

İstanbullular trafik sorununa 'mucize çözüm' hayaliyle yatıp kalkarken Bursalı endüstri meslek lisesi mezunu İlhan Yıldız çalışıyor.

BURSA - İstanbullular trafik sorununa 'mucize çözüm' hayaliyle yatıp kalkarken Bursalı endüstri meslek lisesi mezunu İlhan Yıldız çalışıyor. 10 yıl önce "Bir şey yapmalıyım ama ne" diye düşünen Yıldız, sonunda kendine bir hedef buldu ve evinin garajında 'helikopter' yapmaya karar verdi.
İnternette yaptığı bir yıllık araştırmanın ardından gerekli parçaların planlarını ve çizimlerini yapan Yıldız, üç yıllık çalışma sonucunda 'çıkma' otomobil motoruyla ilk ev yapımı 'toplama' helikopterini bitirdi. Ama beğenmedi, parçalayıp hurdacıya satmak zorunda kaldı. Yeniden garaja kapanan 36 yaşındaki Yıldız, kabini, gövdeyi, kuyruğu ve pervaneyi bitirdi. Şu sıralar 10 bin YTL masrafla yüzde 90'ını tamamladığı helikopterin moturunu test eden Yıldız "Motor sesini duyunca bütün yorgunluğum geçiyor" diyor. En büyük desteği çocuklarından gören İlhan Yıldız, daha önce yedi tekstil makinesi tasarlayıp satmasına rağmen şu sıralar işsiz.