Bu da 'kızlı erkekli ev istemiyoruz' eylemi

Bu da 'kızlı erkekli ev istemiyoruz' eylemi
Bu da 'kızlı erkekli ev istemiyoruz' eylemi
Kocaeli'de toplanan bir grup, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın öğrenci evlerine ilişkin açıklamalarına destek verdi

 

KOCAELİ - Kocaeli'de toplanan bir grup, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ın öğrenci evlerine ilişkin açıklamalarına destek verdi.
İzmit Sabri Yalım Parkı'nda toplanan grup adına açıktlama yapan İnsan Hakları Savunucuları Derneği Genel Başkan Yardımcısı Behlül Metin, vatandaşların da bu tür kızlı erkekli kalınan evlerden rahatsız olduğunu idida etti.
TÜİK tarafından yapılan ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın resmi internet sitesinde yer alan bir araştırmaya göre vatandaşların yüzde 67'sinin, çevrelerinde kadın ve erkeğin nikahsız olarak birlikte yaşamasından rahatsızlık duyduğunu aktaran Metin, " Başbakan Erdoğan 'ın, kızlı erkekli karma öğrenci evlerine müdahale edileceği açıklamasına, halkımızın büyük desteği olduğunu görüyoruz" dedi.
Bunun sadece Başbakan'ın değil halkın genel görüşü olduğunu savunan Metin, Başbakan Erdoğan'ın halkın duygularına tercüman olduğunu söyledi.
Başbakan Erdoğan'ın açıklamalarına destek veren pankartlar açan gruptakiler, basın açıklamasının ardından dağıldı. (AA)


  http://www.radikal.com.tr/1159795115979512

  YORUMLAR
  (12 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Ona tamam da... - mamin

  Tamam istemiyosunuz anladık ozaman çocuğunuzu karışık eve göndermezsiniz olur biter. Zorlayan mı var? Çoğunluk da olabilirsiniz ona da tamam. Eee? eylem mi bu şimdi? Olayın insanların özel hayatını koruyan anayasa maddesiyle ilgili olduğunu görmek bukadar mı zor?

  Gülünüz geçiniz efendim. - vookutan

  Hiçbir fikre sahip olmayan kişilerin, güdümlü hareketlerine eylem demekte bile zorlanıyorum. Zira kuklalar kendi başlarına bir eylem gerçekleştiremezler. Oy verip seçtiğin yöneticileri gereğinden fazla yüceltip, sonrada bir de benim yerime düşün dersen; işte bu durumlara düşersin. Kendi kendine tebaa olmak böyle birşey herhalde. Bir insana hergün sen ağasın, paşasın, kralsın, en yücesin dersen, o da bir süre sonra öyle davranmaya ağzından çıkanı kulağı duymamaya başlar. İşte o sırada bile hala sen ne dersen o olur dersen; yapmaman gereken birşeyi yapmış olursun, yani "kula kulluk etmiş" olursun. Benden söylemesi.

  yuh - bardakbardak

  biz baş örtüsüyle meclise girilsin, her şey serbest olsun derdindeyken, başkalarının derdi bunları geriyor. sonra ulusalcılar, baş örtüsünün mecliste işi ne diyince yine kızan bunlar oluyor. allah akıl fikir versin ne diyim. başkasının özgürlüğüne saygı duymayanın özgürlüğüne saygı duyulmaz tabi.

  Doublespeak in action - cagatay

  Basbakan'a ilk destek cikan sivil toplum kurulusu İnsan Hakları Savunucuları Derneği olmus. Arkadas muhafazakarsaniz muhafazakariz deyin, "Herkes bizim istedigimiz gibi yasasin istiyoruz" deyin, "Muslumanlar haricinde kimseyi insandan saymiyoruz" deyin, "Insan haklari umrumuzda degil, tek derdimiz Islam'in kurallari" deyin.

  dimokraasi... - dostluk ve baris

  siz karisik evlerde bir arada oturmak istemiyorsaniz oturmayin sevgili kardeslerim, sizi zorlayan yok, ancak birarada oturmak isteyenlere KARISMAYIN! Dimokraasi böööle bi-sey, annadiniz MI:)

  yani hukuk istemiyorsunuz. - denizcikedi

  Günün birinde içinizden biri linç kültürünün kurbanı olursa "nerde bu devlet, hukuk yok mu? diye miyavlamayın. Faşizm kimseye mutluluk getirmez.

  tersi olsaydı - alvinaard

  güzel güzel pankartlarını açmışlar, basın açıklamalarını yapmışlar. Dağılmışlar. Acaba,"özel hayatıma, evime dokunma" temalı bir gösteri olsaydı gazı, copu yemeyecekler miydi? bence kralını yiyeceklerdi. Ha! bu arada, pankartta karışık yerine "KARŞIK" yazdığını görmedim sanmayın. Gördüm.