Bu da minik kurtlar vadisi

Jandarma, Büyükçekmece'de bir okula zarar verip öğrencilerin paralarını gasp ettikleri öne sürülen 10 çocuğu gözaltına aldı. 12-18 yaşlarındaki çocuklardan beşi tutuklandı.

İSTANBUL - Jandarma, Büyükçekmece'de bir okula zarar verip öğrencilerin paralarını gasp ettikleri öne sürülen 10 çocuğu gözaltına aldı. 12-18 yaşlarındaki çocuklardan beşi tutuklandı.
Valililiğin dün yaptığı açıklamaya göre; İl Jandarma Komutanlığı Akçimento Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu'ndaki malzemelere zarar verdikleri, öğretmenleri tehdit edip öğrencilerden para topladıkları ileri sürülen 10 çocuğu 1.5 ay önce izlemeye başladı. Bu çocuklardan F.A.'nın 21 Aralık'ta bir dersliğin camını kırdığı iddiası üzerine jandarma, 10 çocuğu gözaltına aldı. 26 öğrenci ve 11 öğretmen tarafından teşhis edildiği öne sürülen 10 çocuktan 15-18 yaşlarındaki E.U., F.A., H.O., İ.A. ve Y.G. tutuklandı. 12-15 yaşlarındaki beş zanlı tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
'Okulda olay olmadı'
Okul yetkilileri ise "Okulun camı kırılmadı, öğretmenler tehdit edilmedi. Jandarma dışarıdaki bir olaydan ötürü operasyon yapmış olabilir" derken Büyükçekmece Kaymakamı Hayrettin Altınok, "Bu çocuklar okuldaki birkaç öğrenciyle işbirliği yapıp haraç toplamışlar. Okulun camları kırıldı. Ancak, döner bıçaklı tinerciler tarafından basıldığı, öğretmenlerin rehin alındığı iddiaları doğru değil, böyle bir şey yok" diye konuştu. Milli Eğitim Bakanlığı da, olayın soruşturulması için iki müfettiş görevlendirdi.


    http://www.radikal.com.tr/7672467672460

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.