Bu da R.G.'nin hayatı

Huylunun huyu!
Diyarbakırlı R.G. üç yıl önce 12 yaşındayken, 23 yaşındaki Sabahattin Gezginci'nin tecavüzüne uğradı. Ailesi, çocuğu 'imam nikâhı'yla Gezgincilere gelin verdi. R.G.'nin bir oğlu olduktan bir yıl sonra Sabahattin Gezginci, yedi yaşındaki bir erkek çocuğa tecavüz ettiği suçlamasıyla cezaevine girdi.
'Evde yoktuk'
R.G.'nin ifadesine göre kayınpeder Ekrem, oğulları Feyyat ve Turan Gezginci ile yeğeni M.G., 11 Mart 2005'te el ve ayaklarını bağlayıp burnunu kesti. Ekrem ve Turan duruşmada, "Evde yoktuk" dedi. Feyyat'ın itirafı: "İzinsiz babasına gidiyordu, ben de ellerine dizimi koyarak burnunu kestim."
'Baba' serbest
Mahkeme, 29 Nisan'daki duruşmada 'kayınpeder'in tahliyesine, Turan ve Feyyat'ın tutukluluklarının sürmesine karar verdi. Sanıkların 15'er yıl hapsi isteniyor. 15 avukatla davayı izleyen R.G.'nin ailesi, "Mecburen evlenmesine razı olmuştuk. Feyyat suçu üstlenerek diğerlerini kurtarıyor" dedi.
Haber: ÖZGÜR CEBE / Arşivi

DİYARBAKIR - R.G.'nin 15 yıllık hayatında yaşadığı acı, 15 ömre bedel. 12 yaşında tecavüze uğradı, hamile kaldı. Tecavüzcüsü 26 yaşındaki Sabahattin Gezginci ile imam nikâhıyla evlenmek zorunda kaldı. Tecavüzcü eş, iki yıl önce yedi yaşındaki erkek çocuğa tecavüzden hapse girdi. Kayınpederi ve iki kayınbiraderi ile yaşarken, fazla gezdiği ve ailesine sık gittiği için ekmek bıçağıyla burnu kesildi. Kayınbiraderlerinin de kendisine tecavüz etmek istediğini söyleyen R.G., şimdi baba evinde.
İmam nikâhıyla evlendi
R.G., Diyarbakır'da üç yıl önce Sabahattin Gezginci'nin tecavüzüne uğradı, hamile kaldı. Ailesi, tecavüzcüsüyle imam nikâhıyla evlenmesine izin verdi. Eşinin ailesiyle aynı evde yaşarken bir erkek bebek dünyaya getirdi. İmam nikâhlı eşi, bu olaydan bir yıl sonra, yedi yaşındaki bir erkek çocuğa tecavüz ettiği iddiasıyla cezaevine girdi. R.G., kayınpederi 43 yaşındaki Ekrem, kayınbiraderleri 18 yaşındaki Feyyat ve 20 yaşındaki Turan Gezginci ile yaşamaya devam etti. İddiaya göre, kayınpeder ve kayınbiraderler ile amcaoğulları 16 yaşındaki M.G., 11 Mart'ta çok gezdiğini öne sürdükleri R.G.'nin el ve ayaklarını bağlayarak burnunu kesti. Kayınpeder ve oğulları cezaevine konuldu.
Diyarbakır 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde cuma günü yapılan duruşmaya tutuklu sanıklar katılırken, R.G. tedavi için hastanedeydi. Diyarbakır Barosu Kadın Hakları ve Uygulama Merkezi bünyesinde faaliyet gösteren 15 kadın avukat da davaya müdahil olarak katıldı.
Kayınpeder Ekrem Gezginci, "Oğlum cezaevinde olduğu için gelinim sürekli babasının evine gidiyordu. Sonra geri getirdik. Ben kahvede oturuyordum. Geldiğimde burnu kesikti. Olayla ilgim yok" dedi. Sanık Turan Gezginci de suçlamayı reddetti: "Üç yıldır kardeşimle yaşıyordu. Burnu kesildiği sırada evde yoktum."
'Ben kestim'
Feyyat Gezginci ise suçu kabul etti ve şöyle anlattı: "Kardeşim cezaevine girince gelinimiz, isteğimiz dışında babasının evine gidiyordu. Birkaç defa gidip getirdik. Ancak sabah çıkıp akşam geç vakitte geliyordu. Üç gün devam edince kendisini takip ettim ve dört erkekle konuştuğunu gördüm. Eve geldiğinde o kişilerin kim olduklarını sorduğum, bana 'Sen karışamazsın' dedi. Tokat attım ve ellerini dizimin altına alarak bıçakla burnunu kestim."
R.G.'nin babası Musa ve annesi Şerife ise, sanıklardan davacı olduklarını belirterek, "Sabahattin kızımıza tecavüz edip hamile bırakınca birlikte yaşamalarına rıza göstermek zorunda kaldık. Kızımızın ahlaksızlığını görmüşlerse, bunu söylemeleri gerekirdi. Feyyat tek başına bu işi yapamaz. Birlikte yapmışlardır" diye konuştu.
Mahkeme, suç vasfının sanık lehine değişmesi ihtimali nedeniyle kayınpeder Ekrem Gezginci'nin tahliyesine, oğulları Turan ve Feyyat Gezginci'nin tutukluluğunun devamına, yaşı küçük olduğu için hakkında çocuk mahkemesinde dava açılan tutuklu yeğeni M.G.'nin davasının ise birleştirilmesine karar verdi. R.G.'nin savunmasının alınması için tebligat çıkarılmasını da kararlaştıran mahkeme, duruşmayı erteledi. Sanıklar hakkında 'reşit olmayan mağdureyi zorla alıkoymak, yaralamak' suçundan 15 yıla kadar hapis cezası isteniyor.
Yaşadıklarını anlatan R.G., olay günü evde uyurken Gezginci ve oğullarının, el ve ayaklarını bağlayıp kendisine tecavüz etmek istediğini söyledi. R.G, "Benim O... olduğumu, ibret olsun diye burnumu keseceklerini söyleyerek ırzıma geçmek istediler. Burnum kesildiği için aşırı kan akıyordu. Kanı durdurmak için burnuma arpa ve buğday ezip sürdüler." dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7450087450080

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.