Bu da yolcu korsanlığı!

Bu da yolcu korsanlığı!
Bu da yolcu korsanlığı!
İstanbul-İzmir uçuşu önce ısrarla çalan cep telefonu sesiyle sonra da kavgayla kâbusa döndü. Alkollü olduğu belirtilen iki yolcu görevlilerle tartıştı, diğer yolcuları tartakladı.
Haber: EVREN KASIRGA / Arşivi

İstanbul ’dan havalanıp İzmir’e giden bir yolcu uçağında alkollü olduğu belirtilen iki yolcunun yaptıkları, diğer yolculara dehşet dolu anlar yaşattı. Uçuşta cep telefonlarını kapatmayıp uykuya dalan, uçak görevlilerinin uyarılarını dikkate almayan iki kişi, uçağın iniş yapmasının ardından kendilerine tepki gösteren yolcuları tartakladı. İki kişi havaalanında gözaltına alınırken, zanlıların tartakladığı bir kişi de hafif yaralandı.
İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan İzmir’e gitmek üzere önceki akşam saat 22.20 sıralarında havalanan özel bir hava yoluna ait yolcu uçağında bulunan ve alkollü olduğu belirtilen Azerbaycan vatandaşı L.Y. (31) ile arkadaşı H.T., cep telefonlarını kapatmadan uykuya daldı. 

Görevliler uyandırdı 
Uçak havalandığı sırada bu kişilerin cep telefonları çalmaya başladı. Uzun süre çalmasına rağmen iki kişi derin uykuda oldukları için telefonlarına cevap vermedi. Bu sırada uçağın kabin görevlileri L.Y. ve H.T.’yi uyandırıp cep telefonlarını kapatmalarını istedi. Ancak iki arkadaş, uyarıları dikkate almadı. Yolculuk sırasında, bu iki kişinin cep telefonları aralıklarla çalmaya devam etti. Diğer yolcuların tepkilerine rağmen iki yolcu ısrarla telefonlarını kapatmadı. 

Servis aracında da arbede 
İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na inilmesinin ardından uçaktaki diğer yolcularla tartışan iki kişi, bindikleri servis aracında bu kez kendilerine tepki gösterenlere hakaret edip tartaklamaya başladı. Servis aracındaki kavga nedeniyle kadın ve çocuklar büyük panik yaşadı. Aracı kullanan görevli kapıyı açınca, öfkeli iki kişinin saldırısından kurtulmak isteyen yolcular aprona kaçıştı. Bazı yolcular baygınlık geçirdi, yolculardan Teyfik Çağlan hafif yaralandı.
Yolcular yaşananlara tepki gösterirken, kavga polis ve özel güvenlik görevlileri tarafından güçlükle ayrıldı. Diğer yolculara kâbus yaşattıkları öne sürülen L.Y. ve H.T. polis tarafından gözaltına alındı. Yolcular, güvenlik görevlilerinin olaya geç müdahale ettiğini öne sürdü.
İki yolcu, ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı. {DHA]