Bu drama son vermek o kadar da zor değil

Dalaman'a bu yaz binlerce kişi tatil için gidip gelirken yanı başlarında sessiz bir dram yaşanıyordu. İşsiz kalan bir baba, ikisi de zihinsel engelli olan eşi ve...

MUĞLA - Dalaman'a bu yaz binlerce kişi tatil için gidip gelirken yanı başlarında sessiz bir dram yaşanıyordu. İşsiz kalan bir baba, ikisi de zihinsel engelli olan eşi ve 14 yaşındaki oğlu, kirayı ödeyemeyip evden atılınca ormana kurdukları bir barakaya sığınmış, çevreden gelen yardımlarla hayatta kalmaya çalışıyordu.
Muğla'nın Dalaman ilçesinde altı ay öncesine kadar bir kasap dükkânında çalıştığını söyleyen Ali Rıza Şahin, "İşyeri sahibi işime son verdi. Uzun süre çalışmak için iş aradım. Ev kirasını bile ödeyemez hale gelince, çareyi bu ormana sığınmakta buldum" dedi.
Şahin, yazın havaların güzel olması nedeniyle elektrik ve suyu bulunmayan beş metrekare büyüklüğündeki barakada sorun yaşamadan kaldıklarını belirterek, "Yağmur yağdığı zaman içine su giren barakamızın üzerini bir hayırseverin getirdiği brandayla kapattık. Artık kış kapıya dayandı, başımızı sokacak sıcak bir yere ihtiyacımız var. Oğlum zihinsel engelli ve raporu da var. Devletin bize sahip çıkması lazım" diye konuştu.
Dalaman Kaymakamı Ahmet Deniz ise ailenin dramını bir hafta önce öğrendiğini belirterek, köyde şu an kullanılmayan okul lojmanının kendilerine geçici olarak tahsisini istediğini söyledi. Deniz, "Ailenin bu lojmanı bir ev temin edilinceye kadar kullanabilmesi için talimat verdik. Fakat bu geçici bir süreç, vatandaşımızın yeni bir eve ihtiyacı var. Biz kamu imkânlarımızla yardımcı olmaya çalışıyoruz. Hayırsever vatandaşlarımız da bize destek olsun. Eğer çocuğun yüzde 40'tan fazla özürlü olduğu raporu varsa, maaş bağlarız."