'Bu final 2012'nin habercisiydi'

Yerli yabancı tüm spor camiası Şampiyonlar Ligi final karşılaşmasında Türk organizasyon ekibinin başarılı olduğu görüşünde birleşti.

İSTANBUL - Yerli yabancı tüm spor camiası Şampiyonlar Ligi final karşılaşmasında Türk organizasyon ekibinin başarılı olduğu görüşünde birleşti. UEFA Başkanı Lennard Johansson, "2012 Avrupa şampiyonluğu organizasyonu için oyum sizin" dedi. Organizasyona ilişkin görüşler şöyle:
Lennard Johansson (UEFA Başkanı): Şampiyonlar Ligi finaline yakışır bir gece oldu. Hepimiz mutlu ayrıldık. Türkiye neden büyük organizasyonlara aday olduğunu göstermiş oldu. Kutlarım. 2012 Avrupa şampiyonluğu için oyum sizin.
Erzik: Tebrik yağıyor
Şenes Erzik (UEFA Asbaşkanı): Ne söylebilirim ki; her şeyiyle mükemmeldi. Ayrıca bu sadece benim fikrim değil. Bütün İcra Kurulu üyelerinin, çalışanlarının, yöneticilerin fikri.
1992'den itibaren farklı formatta uygulanan Şampiyonlar Ligi'nde görülen en mükemmel organizasyon ve en mükemmel maçtı. Hele hele iki ayrı devrede üçer gol ve 120 dakikalık müthiş bir mücadele. Bütün bunlar sanki planlanmış gibiydi. Maçın bütünü de İstanbul'un gerçek değerini işaret ediyordu sanki. Maçın bitiminden itibaren sürekli tebrikleri kabul ediyorum. Mutlu ve gururluyum. Biz UEFA olarak bu final için geçen yılın şubat ayında karar verdiğimizde, yakın çalışma arkadaşlarım belki yüzüme karşı bir şey söylemediler ama kafalarında soru işareti olabilir diye düşünüyordum. Finalin ardından bütün bu soru işaretlerinin boşuna olduğunu gördüm. Sürekli aldığım tebrikler bunu gösteriyor.
Levent Bıçakcı (Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı): Türkiye bir büyük organizasyonu daha alnının akıyla gerçekleştirmiştir. İstanbul'daki Şampiyonlar Ligi finali 2005 yılında dünyanın en büyük spor organizasyonuydu.
Michel Platini (UEFA Yönetim Kurulu üyesi): Muhteşem bir Şampiyonlar Ligi gecesi yaşadık. Sanırım en güzel Şampiyonlar Ligi finaliydi. Mükemmel bir organizasyon ve harika bir atmosfer vardı. Futbol adına ne varsa sergilendi. Atatürk Olimpiyat Stadı futbolun kalbinin attığı yer oldu. Hem Türkiye Futbol Federasyonu'na hem de bu büyük organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür etmek gerek.


    http://www.radikal.com.tr/7472887472880

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.