Bu fotoğraf tartışma yarattı

Bu fotoğraf tartışma yarattı
Bu fotoğraf tartışma yarattı
Aksaray'da HDP binasına yönelik saldırı esnasında çekilen bir fotoğraf tartışma yarattı. Sosyal medyada hızla yayılan fotoğrafta polis HDP binasına bayrak asılması için yardım ediyor. Emniyet tartışmanın büyümesi üzerine bir açıklama yaptı. Açıklamada, öfkeli kalabalığı sakinleştirmek için polislere bayrak asmaları için talimat verildiğini duyurdu.

Aksaray’da HDP binasının önündeki protestolar sırasında çekilen bu fotoğraf , sosyal medyayı karıştırdı. Kalabalığın önünde, HDP tabelasının üzerine polislerin Türk bayrağı asması tartışmalara yol açtı. 

Aksaray’da dün kent meydanında toplanan 3 bin kişilik grup, HDP binasına doğru yürüyüşe geçti. Öfkeli kalabalık, polisin biber gazı ve TOMA’dan suyla müdahalesine rağmen binanın önüne ulaşmayı başardı. Bu sırada polis memurları, kalabalığın önüne geçerek merdivenle HDP tabelasına tırmanıp Türk bayrağı astı.

Bu görüntü sosyal medyada tartışmalara yol açınca, güvenlik yetkililerinden bir açıklama geldi. Aksaray Emniyeti, öfkeli kalabalığı sakinleştirmek için polislere bayrak asmaları için talimat verdiğini duyurdu. (Hürriyet)


  http://www.radikal.com.tr/143092414309245

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  - user1132267

  Yahu bayrak asarak ölümlerin önüne gecilecekse ben bütün yurda bayrak asmaya hazirim. Ki Demirtas daha önce defalarca söyledi bizim bayrakla bir sorunumuz yok gerekli saygiyi duyuyoruz.demisti.bide bayrak asmak bir baska toprak fethedildiginde yapilir. Bu yopraklar zaten bizim bu sacmalik

  devlet derin mi? - jumpercoco

  Aslında derin devlet diye bir şey yok, devlet zaten derin birşey.

  peki - jumpercoco

  Peki polis 1 Mayıs'da öfkeli kalabalığı sakinleştirmek için kızıl bayrak taşıyacak mı?

  Despotizm ötesi - surrealist_tr

  Türkiyenin yasal bir partisinin genel merkezi dahil yakılıp yıkılıyor,polis ve mülki idare buna destek oluyor.Nedeni hdp'yi Türkiyenin en büyük azınlığı Kürtlerin kurmuş olması ve seçimlerde Türklerdende destek alarak %13 oy oranı ile 80 m.vekili çıkarması.İstanbulda faşist parti mhp'yi geçmesi.Tabiiki milliyetçi partiler açısından hazmedilir şeyler değil.Şmdiye kadar lutuf ile varlıklarına göz yumulan ötekiler örgütlendi ve sisteme kafa tutar hale geldi.İlk defa sistemin yolsuzlukları,hırsızlıkları göz önüne serildi.Yolsuzlukları,kırsızlıkları yapanlar kadar,göz yumanlarda görmezden gelenlerde tedirgin oldu.İktidara geldiklerinde onlarda aynı şeyleri yapacaklar çünkü.Hdp bu ülkenin yüz akıdır,saldırılar baskılar dahada büyütecek.Bataklığa saplananların son çırpınışları,herşeyi deniyorlar,ama nafile.1Kasımda resmen batacaklar.

  Bayrak - coolunuz

  O talimati kim verdiyse hemen gorevden alinmali. Gerci hukumet vur talimatinida verdigine gore sorun bitmisdir. Her yere turk bayragini asin, coluk cocuk vurun o zaman kurt sorunu biter, pkk silah birakir ve ulkeme baris gelir. iyi irkci kotu irkci yoktur. Hepsi irkcidir ve insanligin yuz karasidirlar.