Bu fotoğraf tartışma yarattı

Bu fotoğraf tartışma yarattı
Bu fotoğraf tartışma yarattı
Aksaray'da HDP binasına yönelik saldırı esnasında çekilen bir fotoğraf tartışma yarattı. Sosyal medyada hızla yayılan fotoğrafta polis HDP binasına bayrak asılması için yardım ediyor. Emniyet tartışmanın büyümesi üzerine bir açıklama yaptı. Açıklamada, öfkeli kalabalığı sakinleştirmek için polislere bayrak asmaları için talimat verildiğini duyurdu.

Aksaray’da HDP binasının önündeki protestolar sırasında çekilen bu fotoğraf , sosyal medyayı karıştırdı. Kalabalığın önünde, HDP tabelasının üzerine polislerin Türk bayrağı asması tartışmalara yol açtı. 

Aksaray’da dün kent meydanında toplanan 3 bin kişilik grup, HDP binasına doğru yürüyüşe geçti. Öfkeli kalabalık, polisin biber gazı ve TOMA’dan suyla müdahalesine rağmen binanın önüne ulaşmayı başardı. Bu sırada polis memurları, kalabalığın önüne geçerek merdivenle HDP tabelasına tırmanıp Türk bayrağı astı.

Bu görüntü sosyal medyada tartışmalara yol açınca, güvenlik yetkililerinden bir açıklama geldi. Aksaray Emniyeti, öfkeli kalabalığı sakinleştirmek için polislere bayrak asmaları için talimat verdiğini duyurdu. (Hürriyet)