Bu gece Kadir Gecesi

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Ali Bardakoğlu, "Kadir Gecesi, Kuran'ın övdüğü, esenlik ve güvenliğin her tarafa yayıldığı, sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği kutlu bir gecedir" dedi.

ANKARA - Diyanet İşleri Başkanı Prof. Ali Bardakoğlu, "Kadir Gecesi, Kuran'ın övdüğü, esenlik ve güvenliğin her tarafa yayıldığı, sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği kutlu bir gecedir" dedi.
Bu gecenin Kadir Gecesi olduğunu belirten Bardakoğlu, yayımladığı mesajda Kadir Gecesi'nin yaradılış bilgisinin ders kitabı, bütün kâinatın ve varoluşun özeti olan Kuran'ın indirildiği gece olduğunu belirtti. Bardak-oğlu, mesajında şunları söyledi: "Kadir Gecesi, dua ve tövbelerin kabul edildiği gecedir. Değeri Kuran'a dayanan bu gecenin değerlendirilmesi, ancak Kuran'a yönelmekle, onun eşsiz mesajını anlamak ve mana ikliminde yol almakla, bütün zamanların Kadir Gecesi bilinip imanın bir aşk, ölümün yeniden bir diriliş kabul edilmesiyle, hayatın peygamber kılavuzluğuyla yaşanıp yaratılanın yaradandan ötürü sevilmesiyle mümkün olacaktır.
Mükâfatların sınırsız olarak verildiği bu gece, kalplerimizin, duygu ve davranışlarımızın her türlü kötülükten arınması, iyi ve güzel davranışlarımızın çoğalıp kötü davranışlarımızın azalması, dinimiz hakkında sağlıklı ve doğru bilgimizin artması için yeni adımlar atma zamanıdır."


    http://www.radikal.com.tr/7616017616010

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.