Bu gece sahura kalkılacak

ANKARA - Ramazanın ilk teravih namazı bugün kılınacak, gece yarısından sonra da sahura kalkılacak. 
  Ramazan ayı, ay takviminin 355 gün çekmesi nedeniyle, 33 yıl aradan sonra tekrar yaz aylarına denk geldi. Sekiz yıl yaz aylarına rastlayacak ramazanda, bu yıl günde yaklaşık 15 saat oruç tutulacak. Ramazanın hazirana denk geldiği 2015’te ise oruç süresi 16 saate çıkacak.
Ramazanda ilk iftar, cuma günü Ankara’da saat 19.47’de, İstanbul’da saat 20.04’te, İzmir’de saat 20.07’de, Çanakkale’de saat 20.13’te, Hakkâri’de ise saat 19.00’da yapılacak.
Türk Kızılayı, ramazan ayı süresince günde 30 bin kişiye sıcak yemek verecek, erzak kolisi dağıtacak.  Yardım yapmak isteyenler, Türk Kızılayı’nın ‘www.kizilay.org.tr’ adlı internet adresi üzerinden 55 TL karşılığında ramazan kolisi bağışlayabilecek. Bu arada Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanı Fevzi Apaydın, ramazan nedeniyle tatil dönüşlerinin de arttığını belirterek sürücüleri uyardı. Apaydın, oruç nedeniyle kan şekeri düşmesi, açlık, susuzluğa bağlı olarak reflekslerin yavaşlamasına karşı sürücülerin daha fazla dikkatli olması gerektiğini söyledi. (Radikal)