Bu gençlerin zihinleri nasıl bu kadar karartıldı?

Başbakan Tayyip Erdoğan, Malatya'daki Zirve Yayınevi'nin basılarak üç misyonerin öldürülmesiyle ilgili "Kanunları hiçe sayan bir kahramanlık kültürüyle işimiz olamaz" dedi.

BURSA - Başbakan Tayyip Erdoğan, Malatya'daki Zirve Yayınevi'nin basılarak üç misyonerin öldürülmesiyle ilgili "Kanunları hiçe sayan bir kahramanlık kültürüyle işimiz olamaz" dedi.
Erdoğan, Mudanya'daki hızlı feribot iskelesi açılışında Malatya olayını da değerlendirdi. Olayı 'hain bir cinayet' diye niteleyen Erdoğan, katliamı kınadıklarını söyledi. Erdoğan, cinayetle ilgili soruşturmanın titizlikle yapıldığını vurgulayarak şöyle konuştu: "Bu tür menfur olayların arkasında derinliğine araştırılması gereken örgütlü çeteler bulunması ihtimali her zaman vardır. Ama, bütün bunların ötesinde gencecik insanların nasıl olup da böyle kanlı, böyle vahşi planlara alet olabildiklerini de araştırmak görevimizdir. Bu gençlerin ideallerle dolu olması gereken zihinlerinin nasıl olup da bu kadar karartıldığını iyi düşünmemiz lazımdır. Kanunları hiçe sayan bir kahramanlık kültürüyle işimiz olamaz. Başkalarının yaşama hakkına kasteden bir zihniyetle işimiz olamaz. Bunları kim yapıyorsa, bu ülkeye ihanet ediyor. Bunların maşaları da iyi bilsinler ki, Türkiye'nin kurulmuş olan bu tezgâhlara karşı duruşu kesindir. Tavrı serttir. Malatya'daki hain olayı bütün bağlantılarıyla çözmekte kararlıyız."