Bu gurur Tarık Işık'ın

Bu gurur Tarık Işık'ın
Bu gurur Tarık Işık'ın
Radikal muhabiri Tarık Işık, Çağdaş Gazeteciler Derneği İnceleme-araştırma ödülünü aldı

Radikal.com.tr - Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Yılın Gazateciler Ödül Töreni önceki akşam yapıldı. Radikal Gazetesi’nden ‘Bir 12 Eylül Suçu: Dersim’i İrşat’ dizi yazısı ile inceleme-araştırma dalında ödüle layık görülen Tarık Işık ödülünü Halkevleri Genel Sekereteri Nuri Günay’dan aldı.

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, PMD Başkanı Göksel Bozkurt, DMD Başkanı Serkan Demirtaş ile çok sayıda gazetecinin katıldığı gecede, özel önur ödülü, baskı ve zorluklara karşın ilkeli yayınını sürdürmesi nedeniyle ve Hrant Dink anısına Agos gazetesine verildi. Dayanışma ödülü ise hocaları ve öğrencileriyle saldırganlara hedef gösterilen Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’ne gitti. Ödülü Fakülte Dekanı Prof. Dr. S. Ruken Öztürk aldı.

Hayatını kaybeden gazetemiz muhabirlerinden Behzat Miser adına verilen haber ödülünü Cumhuriyet gazetesinden “Ankara-Altındağ’da kârlı ev arsa kapatma işleri” haberiyle Sertaç Eş ile İklim Öngel aldı. Ödülü ise Behzat Miser’in kızı Helin Miser verdi. Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilk ödülü DHA Tunceli muhabiri Ferit Demir’e Tunceli’de Fişlemeler haberiyle verildi. Fotoğraf ödülü dalında da DHA’dan Hadi Kurt “Ateş Sınır Aştı” fotoğrafı ile ödüle layik görüldü. Van depremi sırasında hayatını kaybeden gazeteciler Cem Emir-Sebahattin Yılmaz adına verilen haber ödülünü de “Cumhuriyetçi Teyze Beni Dövdü” haberiyle Birgün gazetesinden Burcu Cansu aldı.