Bu hafta yağmurlu geçecek

Balkanlar'dan yağış geliyor. Hava sıcaklığı da düşecek.
Meteoroloji'den alınan bilgiye göre Türkiye, bugün Balkanlar üzerinden gelecek yağışlı havanın etkisi altına girecek.

İSTANBUL - Balkanlar'dan yağış geliyor. Hava sıcaklığı da düşecek.
Meteoroloji'den alınan bilgiye göre Türkiye, bugün Balkanlar üzerinden gelecek yağışlı havanın etkisi altına girecek. Bugün yurdun kuzey kesimleri parçalı, yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Edirne, Kırklareli çevreleri gökgürültülü sağanak yağışlı, diğer yerler az bulutlu ve açık.
Yarın Marmara, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Ege'nin kuzeyinde sağanak ve gökgürültülü sağanak bekleniyor. Diğer yerler az bulutlu ve açık olacak. Yağışlar çarşamba günü yurdun büyük bölümünü etkileyecek. Marmara'nın doğusu, İç Ege, Göller yöresi, Batı ve Orta Karadeniz, İç Anadolu, Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde sağanak ve gökgürültülü sağanak bekleniyor.
Yetkililer, yağışın Marmara'nın doğusu ile Karadeniz'de yer yer etkili olacağını belirterek, sel, su baskını ve yıldırım gibi tehlikelere karşı vatandaşların tedbirli olmasını istedi.
Mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklığı ise yarından itibaren yurdun kuzeybatı kesimlerinden başlayarak azalacak.
Bu arada sıcaklığın 35 dereceye, nem oranının ise dün saat 11.00 sıralarında yüzde 88'e çıktığı Adana'da halk, yayla ve sahillere kaçtı. Kentin kuzeyinde daha yüksek ve göl kenarında bulunan Çukurova Üniversitesi'ndeki ölçüm sonuçlarına göre hissedilen sıcaklık 40 derece olarak açıklanırken, 'SINEM' adlı tabloya göre, gölgede 35 derece sıcak ve yüzde 88 oranındaki nemin hissedilen ısısı 50 dereceyi buluyor. (aa, dha)