Bu ilde polis olmak isteyen yok!

Bu ilde polis olmak isteyen yok!
Bu ilde polis olmak isteyen yok!
Emniyet Genel Müdürlüğü'nün 3 bin 300 kişilik polis kontenjanına üniversite mezunu 38 bin kişi başvuruda bulundu...

Emniyet'in çeşitli birimlerinde görevlendirilmek üzere 3 bin 170 erkek, 130 kadın polis alınacak. 3 bin 300 kişilik kadro için 7 bin 100'ü kadın, 30 bin 900'ü erkek olmak üzere toplam 38 bin kişi başvuru yaptı.

Polisliğe en çok Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi İşletme ve İktisat mezunlarının başvurduğu ortaya çıktı. Başvuruda ilk sıraları 3 bin 573 kişi ile İstanbul , 3 bin 537 kişi ile Ankara , bin 988 kişi ile İzmir, bin 941 kişi ile Adana, bin 239 ile Konya, bin 218 ile Mersin, bin 136 ile Bursa izledi.

Polis olmak için en az başvuru ise Hakkâri'den geldi. Sadece 9 kişinin başvuru yaptığı bu ili, Tunceli 21, Şırnak 35 başvuru ile izledi. Polis adayları 22 ilde 32 kurulda mülakatlara girecek. 80 soru içinde adaylara çok sayıda atasözü, özdeyiş ve özlü sözün anlamı ve içeriğinin sorulacağı belirtildi. Polis adaylığına kabul edilenler 6 ay eğitime alınacak.


  http://www.radikal.com.tr/115623611562365

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yazık olmuş, pek de gençler... - X120

  Bir insan polis olmak istiyorsa bileceksiniz ki asıl nedeni, silaha üniformaya duyduğu tuhaf hayranlık yani güç saplantısıdır. Vatanseverlik, ekmek parası, gelecek kaygısı gibi argümanlar sadece kılıftır. Bunları karşılamanın yüzlerce farklı yolu varken iktidarın silahlı kölesi olmayı seçen 38 bin gencimiz var demek ki. Kendilerine acil şifalar dilerim.

  Güzel bir hayal - Pe@ce

  Her fırsatta "vatan toprağı" naraları atanların polis olarak gitmek istemedikleri yerlere ben öğretmen, ama aynı zamanda da öğrenci olarak gitmeyi ve öğrenmeyi o kadar çok istiyorum ki; umarım bu hayalim gerçek olur.

  Tunceliye Ankarali, Sirnaka Istanbullu, Hakkariye Manisali... polis gondermek zorunda miyiz? - Turk

  Bu cocuklar; ne Sirnagi, ne Diyarbakiri, ne de Hakkariyi bilirler. Bizim artik bazi duzenlemeler yapma zamanimiz. Polisler; secimle gelmis Belediye Baskanlarina bagli olsunlar. Sirnaklilari Sirnaga, Kadikoyluleri Kadikoye, Karsiyakalilari Karsiyakaya polis yapalim... *** Merkezi hukumet mi? Onlarinda polisi olsun! FBI gibi mesela... EGM? (Emniyet Genel Mudurlugu) Ic istihbarattan onlar, dis istihbaratla da MIT sorumlu olur!...

  Bu ilde polis olmak isteyen yok! - brotherlouie

  Aslında konumuz "bir insan neden polis olmak ister ki?" şeklinde olmalıydı. Düşünsenize sürekli haksızın ve hukuksuzun kirli işlerini yaparak geçen boşuna yaşanmış bir hayatınız var. Asla iyi hatırlanmayacak birisi olarak anılmak ne kötü bir duygu olsa gerek.

  SON ON YILDA - pispor

  Polis kadrosunda yüzde seksen sekiz artış olurken öğretmenlerde yüzde yirmi dört azalma olmuş yani bu ülkede okuma ile insanları eğitmek değil sopa ile eğitmek istiyorlar