Bu ilgi 'bayramlık' olmasın...

Malatya Çocuk Yuvası'ndaki dayak skandalından sonra kimsesiz çocuklar Türkiye'nin gündemine oturdu. Pek çok vali ve belediye başkanı, bu Şeker Bayramı'nın ilk gününü çocuk yuva ve yurtlarını ziyaret ederek geçirdi.
Çok sayıda yurttaş da, kendi illerindeki yurt ve yuvalara giderek kimsesiz çocuklarla bayramlaştı, oyunlar oynadı ve hediyeler götürdü. Devlet Bakanı Nimet Çubukçu ise sekiz kimsesiz çocuğu İstanbul'daki evinde ağırladı.

İSTANBUL - Malatya Çocuk Yuvası'nda bakıcı annelerin çocuklara yönelik şiddet görüntülerinin basında yer alması ve bu konudaki eleştiriler üzerine dün valiler ilk bayram ziyaretlerini yuvalara yaptı.
Bursa Valisi Nihat Canpolat, Dr. Rüştü Burlu Erkek Yetiştirme Yurdu'nu ziyaretinde yanına gelen 11 yaşındaki Sercan Yılmaz, boynundaki kolyeyi gösterip, "Benim Meral adında bir sevgilim var. Bu kolyeyi bana o aldı. Aramız çok iyi" dedi. Canpolat Sercan'a, "Maşallah bu yaşta bayağı hızlısın" diye yanıt verdi. Buna karşılık Sercan'ın, "Aşkın yaşı olmaz sayın hocam" sözleri ise izleyenlerin gülüşmesine yol açtı.
Niğde Valisi Gündüz Beder, bayram nedeniyle ziyaret ettiği Niğde Yetiştirme Yurdu'nun mutfağına da ani baskın yaparak, temizlik ve yemek kontrolü yaptı. Beder, mutfakta bulunan yurt çocuklarına yemeklerden memnun olup olmadıklarını sordu. Çocuklar yemeklerin iyi olduğunu söyledi.
İstanbul Valisi Muammer Güler, Muğla Valisi Hüseyin Aksoy, Yozgat Valisi Gökhan Sözer, Çanakkale Valisi Süleyman Kamçı, Manisa Valisi Orhan Işın, Eskişehir Valisi Kadir Çalışıcı, Adana Valisi Cahit Kıraç, Edirne Valisi Nusret Miroğlu ve Mersin Valisi Atilla Osmançelebioğlu'nun yanı sıra Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan ile Diyarbakır Belediye Başkanı Osman Baydemir de bayramın ilk gününü çocuk yuvalarında geçirdi.
Çubukçu: Çok mutluyum
Eyüp Çocuk Yuvası'nda kalan sekiz çocuk ise, Devlet Bakanı Nimet Çubukçu'ya Sarıyer'deki evinde bayram ziyaretinde bulundu. Çubukçu, eşi Birol Çubukçu ile birlikte 7-12 yaş grubu çocukları kapıda karşıladı, onlara çikolata ikram etti. Çubukçu, "Gerçekten büyük bir mutluluk ve heyecan duydum. Onları burada ağırlamaktan çok mutluyum. Her zaman biz onları ziyaret ediyoruz. İlk defa onlar bir bakanı ziyaret ediyorlar" diye konuştu.


    http://www.radikal.com.tr/7620957620950

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.