@ismailsaymaz

Bu kadar kolay mı?

'Gülüş'e ölüm!
Eskişehir'de 13'ündeki K.Ç. "Arkadaşımı dövdü" deyip 15'indeki Serkan Ölçer'i, Niğde'de 13'ündeki Ş.B. tartıştığı yaşıtı U.K.'yı bıçakla yaraladı. Osmaniye'de piknikte okey oynayan Mehmet Bindebir, yoldan geçen Adnan Kaleboynu'nu bıçakla öldürdü, gerekçe: Geçerken güldüler.
Eski eşe kurşun
Bağcılar'da avukat Mahmut Bulut yaralı, karısı ve iki kızı ölü bulundu; polis cinnet olasılığını araştırıyor. Kadıköy'de 68'lik Cemal K., boşandığı eşini öldürerek intihara teşebbüs etti. Son haber Mersin'den: Emin Evlioğulları, alacağı için kayınbiraderi Selman Tiğrek'e yumruk attı, Tiğrek öldü...
Haber: İSMAİL SAYMAZ / Arşivi

İSTANBUL - Bağcılar'da cinnet mi, yoksa cinayet mi olduğu henüz tam anlaşılamayan vahşi saldırıda, anne ile iki kızı öldü. Saldırıdan yaralı kurtulan avukat Mahmut Bulut, cinayeti, '1.65 boylarında, 28-30 yaşlarında ve kumral' birinin işlediğini ileri sürerken, polis babanın cinnet getirdiği olasılığı üzerinde de duruyor. Cinayette ifadeler de çelişkili. Baba Bulut, olayın saat 05.00 sularında meydana geldiğini söylüyor. Kardeşi Hamit Bulut ise kendisini saat 10.00 sularında arayan ağabeyinin, "Bizi vurdular, gelin" dediğini anlatıyor.
Avukat Mahmut Bulut'un kardeşi Hamit Bulut'un telefonu dün sabah saat 10.00 sularında çaldı. Cep telefonunun ekranında, yengesi Asuman'ın adı yazıyordu. Fakat arayan, ağabeyi Mahmut'tu: "Çabuk gel, bizi vurdular."
Bulut, saat 10.20'de ağabeyinin oturduğu, Evren Mahallesi Sistem Sitesi B Blok'un zemin katındaki evinin önündeydi. Kapı kilitliydi,
evin sol cephesinde, açık olan pencereden içeriye girdi: "Çocukların kafalarına silah sıkılmıştı. Kan kafalarında kurumuştu. Ağabeyim ve yengem de yataklarında vurulmuş haldeydi."
Bulut, diğer kardeşi İsmail'i de aramıştı. İki kardeş, 15'er dakika aralıkla girdikleri evde, yaralı halde gördükleri yengelerini ve ağabeylerini sırtlayıp otomobile bindirdi. Daha sonra kadının öldüğü anlaşıldı. Evde inceleme yapan savcı ve polis, 30 yaşındaki Asuman Bulut'a üç, geçen hafta anaokuluna yazdırılan altı yaşındaki Zeynep'e üç, dört yaşındaki Beyza'ya ise iki kurşun sıkıldığını belirledi. Evde, Bulut'a ait bir tabanca ve 100 bin YTL civarında para bulundu. Polis, Bulut'un, olaydan hemen sonra kardeşlerini arayıp saldırıya uğradıklarını söyledi. Ancak polis Bulut'un cinnet getirip bu cinayeti işlemiş olabileceği ihtimali üzerinde duruyor. Göğsünden ve başından yaralanan ancak hayati tehlikeyi atlatan Bulut, sabaha karşı gelen sese uyandığını anımsıyor:
"Eşim geceden pencereyi açık bırakmış. Kızların odasında silah sesi duyunca yataktan çıkıp oraya yöneldim. Karşıma, 1.65 boylarında, 28-30 yaşında, kumral biri çıktı. Tanımıyorum. Ortalık karanlıktı. Bana da ateş etti." Bulut, baktığı bir davayla ilgili bir anlaşmazlığının olmadığını, tehdit almadığını söylerken aracı incelenmek üzere polisçe götürüldü.Eski eşe kurşun
İSTANBUL - 68 yaşındaki emekli astsubay, eski eşini tabancayla vurarak öldürdükten sonra intihar etmek istedi. İstanbul Kadıköy'deki olayda emekli astsubay Cemal K., dün, bir buçuk ay önce boşandığı 63 yaşındaki Vandan K.'nın gelinlik atölyesine geldi. Yakınlarının ifadelerine göre eski eşini barışmaya zorluyordu. Aralarında kısa süren tartışmanın ardından Cemal K. silahını çıkararak eski eşine beş el ateş etti. Daha sonra aynı silahı kendisine doğrultarak göğsüne bir el ateş etti.
Vandan K., olay yerinde hayatını kaybederken intihar girişiminde bulunan Cemal K., ağır yaralı olarak Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Hastanesi'ne kaldırıldı. (Radikal)
Yan baktın cinayeti
OSMANİYE - Piknik alanında okey oynayan 22 yaşındaki Mehmet Bindebir, yanından geçerken kendilerine güldüğünü iddia ettiği 15 günlük evli Adnan Kaleboynu'nu öldürdü.
Olay, dün Osmaniye'deki Karaçay mesire alanında meydana geldi. Tamirci Mehmet Bindebir okey oynarken elektrikçi Adnan Kaleboynu da arkadaşıyla pikniğe geldi. İddiaya göre, Kaleboynu arkadaşlarıyla Bindebir'in yanından geçerken okey oynayanlara baktı. Bundan rahatsız olan Bindebir ve arkadaşları, "Niye yan baktınız, bize mi güldünüz?" diyerek saldırdı. Kavgada Bindebir, 22 yaşındaki Kaleboynu'nu bıçaklayarak öldürdü, Hasan Zorlu'yu da başından yaraladı. (dha)
13'ünde, bıçaklılar
NİĞDE / ESKİŞEHİR - İkisi de 13 yaşında iki çocuk, bıçakla dehşet saçtı.
Niğde'de aynı mahallede oturan 13 yaşındaki U.K. ile Ş.B. arasında dün tartışma çıktı. Tartışmanın kısa sürede alevlenerek kavgaya dönüşmesi üzerine U.K., bıçakla Ş.B.'yi göğsünden yaraladı. Ş.B., götürüldüğü Niğde Devlet Hastanesi'nde yoğun bakıma alındı. Yakalanan zanlı çocuk tutuklandı.
Eskişehir'de de 13 yaşındaki K.Ç. ile "Neden arkadaşımı dövdün?" dediği 15 yaşındaki Serkan Ölçer arasında tartışma çıktı. K.Ç. belinden çıkardığı bıçağı Serkan Ölçer'in karnına saplayıp kaçtı. Ağır yaralanan Serkan Ölçer, hastaneye kaldırılırken K.Ç. olaydan kısa süre sonra yakalandı. (dha)