Bu kamyonda 50 tarım işçisi yolculuk ediyordu

Tarım işçileri, 'kelle koltukta' eve dönmeye başladı. Sivas'ta trafik polislerinin durdurduğu kamyonun kasasında aralarında çocukların da olduğu 50 fındık işçisi çıktı. İşçiler otobüsle yollarına devam etti.
Kent girişinde uygulama yapan...

SİVAS - Tarım işçileri, 'kelle koltukta' eve dönmeye başladı. Sivas'ta trafik polislerinin durdurduğu kamyonun kasasında aralarında çocukların da olduğu 50 fındık işçisi çıktı. İşçiler otobüsle yollarına devam etti.
Kent girişinde uygulama yapan Sivas Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Müdürlüğü ekipleri, Halil G. yönetimindeki kamyonu durdurdu. Kamyon kasasında 25'i çocuk 50 kişiyle karşılaşan ekipler, trafikten men ettikleri aracın sürücüsüne ceza kesti. Bir bölümü eşyalarla, bir bölümü de yolcularla tıka basa doldurulan kasadan indirilen kişiler, yakındaki bir dinlenme tesisinde misafir edildi. Samsun'da fındık bahçesinde çalıştıktan sonra memleketleri Şanlıurfa'ya dönen yolculara, burada yemek ve içecek ikram edildi. Daha sonra yolcular, Sivas Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nın desteğiyle temin edilen otobüsle memleketlerine gönderildi.
Sivas'ta 24 kişi ölmüştü
Sivas'ın Kangal ilçesinde 6 Temmuz günü, bir kamyon ile fındık işçilerini taşıyan minibüsün çarpıştığı kazada 24 kişinin ölmesiyle yollarda tarım işçilerini taşıyan araçlara yönelik denetimler artırılmıştı.