Bu kez devlet yurdunda çocuğa tecavüz skandalı

Tunceli'de yatılı okulda yaşanan tecavüz olayının hemen ardından sokak çocuklarının meslek edinmeleri için barındırıldığı Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu'na bağlı Yeldeğirmeni Çocuk ve Gençlik...

İSTANBUL- Tunceli'de yatılı okulda yaşanan tecavüz olayının hemen ardından sokak çocuklarının meslek edinmeleri için barındırıldığı Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu'na bağlı Yeldeğirmeni Çocuk ve Gençlik Merkezi'nde iki erkek öğrencinin, kendilerinden küçük 16 yaşındaki erkek öğrenci T.K.'ya tecavüz ettiği ortaya çıktı.
Yaklaşık iki ay önce yaşanan olay, tecavüze uğrayan T.K.'nın yaşadıklarını merkezin müdürüne anlatmasıyla ortaya çıktı. Savcılığın başlattığı soruşturmanın ardından mahkemeye çıkarılan 16 yaşındaki U.P., 17 yaşındaki M.C. tecavüz suçlamasıyla tutuklanarak Bayrampaşa Cezaevi'ne konuldu. 17 yaşındaki U.T. ise tutuksuz yargılanacak. Tecavüze uğrayan T.K. ise, Kemerburgaz'daki Ağaçlı Çocuk Köyü'ne gönderildi.
T.K. ifadesinde dört-beş kez tecavüze uğradığını söyledi. Arkadaşlarının yaşadıklarını öğrenmesinden korkan T.K. "Biz Adanalıyız. Annem ve babam ayrıldı. Üç kardeş ayrı ayrı yerlere savrulduk" diye konuştu.
T.K. ile aynı yurtta kalan S.Ş. ile S.A. baskı sonucu yurttan kaçtıklarını söyledi. İki genç "Yurtta bizi tehdit ettiler. Yetkiliye şikâyette bulunduk ama olayı kimseye söylemememiz için bizi tehdit ettiler. Korktuğumuzdan söyleyemedik. Dayak vardı. Biz de dayak yedik" dedi.