Bu kez mühimmat Mardin'den çıktı

Mardin'in Mazıdağı ilçesinde bir evde yapılan tamirat sırasında 33 adet el bombası bulundu. 2 kişi gözaltında

 

DİYARBAKIR - Mardin’in Mazıdağı ilçe merkezindeki bir evin mutfak duvarının yıkımı sırasında poşetler içinde araç lastiğine yerleştirilmiş 33 el bombası bulundu. Olayla ilgili 2 kişi gözaltına alındı.

33 adet el bombasının bulunduğu Gündoğan Mahallesi Aydın Sokak’taki 2 katlı evin Hizbullah terör örgütünden kaydı bulunan ve halen cezaevinde olduğu bildirilen Fadıl ile kardeşi Abdülkadir Şani’ye ait olduğu belirlendi. İki kardeşin oturduğu ev bir süre önce Mikail Ekinci tarafından satın alındı. Ekinci, yerine yeni bir bina yapmak amacıyla satın aldığı evi iş makineleriyle yıktırdı. Bombaların, mutfak duvarının yıkımı sırasında poşetler içerisinde bir araç lastiğine yerleştirilmiş halde bulunduğu kaydedildi.

Olayla ilgili olarak kimlikleri açıklanmayan 2 kişinin gözaltına alındığı bildirildi. Yıkım çalışmalarına katılan ve isminin açıklanmasını istemeyen bir kişi, iş makineleriyle yıkım yapıldığı sırada alt kat dairenin mutfak duvarının yıkımı sırasında bombaların bulunduğunu belirterek, "Yıkımı yaparken araç lastiği çıktı. Duvara yerleştirildiği belirlenen araç lastiğinin içinde patlayıcılar çıkınca çalışmalar hemen durduruldu. Durum polise bildirildi ve polis gelip patlayıcıları aldı" dedi. Çevrede güvenlik önlemlerinin alındığı ve binanın zemininde iş makineleriyle kazı çalışmalarının sürdürüldüğü belirtildi. (aa)