Bu kez vahşet haberi Mersin'den

Bu kez vahşet haberi Mersin'den
Bu kez vahşet haberi Mersin'den

Cinayetlerden sonra çöpte kanıt arandı.

Mersin'de bir apartman dairesinde anne, baba ve oğul öldürüldü, ailenin diğer oğlu şüpheli olarak aranıyor

 

Mustafa İNSAN- Mustafa ERCAN
 
 
MERSİN - Komşularının şüphelenip polise haber vermesi üzerine, bir giyim mağazasında çalışan 53 yaşındaki Ünal Uğuz, eşi 56 yaşındaki Sultan ve oğlu 30 yaşındaki Serdar Uğuz'un evde cesetleri bulundu. Tabancayla öldürülen 3 kişinin katil zanlısı olarak ailenin üniversite öğrencisi olan küçük oğlu 26 yaşındaki Gökhan Uğuz aranıyor.
Pozcu Semti Aydınlıkevler Mahallesi’ndeki Özdemir Sitesi’nin 7’inci katında 2 yıl önce Afyonkarahisar’dan göç eden Uğuz Ailesi’nin oturduğu 15 numaralı daireye 2 gündür gelen giden olmayınca, durumdan şüphelenen komşuları, bugün polise haber verdi. Saat 11.30’da apartmana gelen polis, dairenin kapısını kırarak içeri girdiğinde Ünal Uğuz’un cesedini salon kapısında, eşi Sultan Uğuz’un cesedini salonda, oğulları Serdar Uğuz’un cesedini ise odasında yatakta buldu.
Güvenlik önlemi alarak binaya giriş çıkışları yasaklayan polis, dairede yaptığı aramada 12 boş kovan buldu, ancak tabanca bulunamadı. Cumhuriyet Savcısı ile polisin yaptığı incelemede 3 kişinin başlarından ve vücutlarının çeşitli yerlerinde vurularak öldürüldüğü saptandı. Kayıp tabancayı bulmak için inceleme yapan polis, binanın bulunduğu sokaktaki çöp konteynerlerini tek tek dökerek toplu cinayetin ipucuna ulaşmaya çalıştı. Cesetler ise yapılan incelemenin ardından otopsi için Mersin Devlet Hastanesi morguna götürüldü.
 
 
DÜN SABAH MI ÖLDÜRÜLDÜ?
 
 
Çevrede kendi halinde kişiler olarak bilinen Uğuz Ailesi fertlerinin oturduğu apartmandaki komşuları, dün sabah saat 06.00 sıralarında silah sesleri duyduklarını, ancak uyku sersemliğiyle seslerin başka yerden geldiğini düşünerek ilgilenmediklerini anlattı.
Aile ile sık sık karşılaştıklarını belirten komşuları, kendilerinden iki gündür haber alamadıklarını, silah seslerinden de şüphelenerek durumu polise bildirdiklerini söyledi. Uğuz Ailesi’nin oğulları Gökhan’ın Mersin Üniversitesi İşletme Fakültesi öğrencisi olduğu, anne ve babasının oğullarını yalnız bırakmamak için memleketleri Afyonkarahisar’dan Mersin’e 2 yıl önce göç ettiği de belirtildi.
Polis, ailesiyle aynı evde oturan, üniversite eğitiminin yanı sıra bir emlakçıda çalışan Gökhan Uğuz'u şüpheli olarak arıyor. (dha)